09:46 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Uudised
lühendatud link
6310

Maailm ei kuula Euroopa Liitu, sest see pole piisavalt tugev, ütles Soome president Sauli Niinistö pühapäeval.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Presidendi sõnul mõtleb ta sageli, et kui tänapäeva maailmas kuulatakse ainult jõudu, siis kas EL peaks ennast jõuliseks ümber tegema, vahendas ERR. "See loomulikult tähendab kaitsemõõtme võimsat laiendamist," lausus Niinistö.

Teine aspekt on EL-i hingeline kokkukuuluvus ehk see, kas eurooplased hindavad EL-i kuulumist.

Niinistö sõnul on Euroopa riikide suhteid taas pingestav põgenikeküsimus Euroopa Liidu ülene probleem ning seda saab lahendada vaid bloki ühise tegutsemisega.

Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane >>

Soome president ütles intervjuus Briti väljaandele Financial Times, et soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja tema on soomlane, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu alguses.

President Niinistö ütles intervjuus, et tunneb muret rahvusvahelise olukorra pärast, kuna maailmas mängivad üha enam rolli tugevad riigid nagu USA, Venemaa ja Hiina ning Euroopa Liidu kui väikeste riikide liidu roll väheneb.

Samuti on Niinistö mures transatlantilise liidu murenemise pärast, seda pärast USA taandumist Iraani tuumaleppest, mis murendas Lääne ühtsust ja andis Venemaale vabamad käed Euroopas tegutsemiseks.

Suhetes Venemaaga tuletas Niinistö meelde vana kasakate ütlust: mis ripakil, see ära. Ta andis mõista, et suhetes Venemaaga tuleb jääda endale kindlaks ning olla konkreetne, samas ei tohi välistada vastastikust lugupidavat suhtlemist.

Soomel on õnnestunud tänu oma positsioonile kaitsta piirikoostöö projekte Venemaa Föderatsiooniga ning vältida sanktsioone ja piiranguid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Miks Tallinnast kutsutud lugupeetud külalised Moskvasse ei taha sõita >>

Venemaa Föderatsioni Riigiduuma regionaalpoliitika ning Põhja ja Kaug-Ida küsimuste komisjoni aseesimehe Valentina Pivnenko sõnul on Soome jõudnud selleni, et poleks sanktsioone ega piiranguid.

Tagid:
majandus, poliitika, jõud, tugevus, EL, Sauli Niinistö, Soome

Peamised teemad