23:57 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Uudised
lühendatud link
4010

Euroopa Komisjon kehtestab Ameerika Ühendriikide ekspordile EL riikidesse täiendavad tollimaksud. Sellest saab Brüsseli vastus Washingtoni kaubanduspiirangutele - otsus puudutab kaupu väärtuses 2,8 miljardit eurot, kirjutatakse komisjoni teates.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Täpsustatakse, et meetmed puudutavad terase- ja alumiiniumitoodangut ning põllumajanduskaupu.

Samas on Brüssel valmis tollimaksud tühistama, kui ka Washington seda tegema peaks. Sõnum rõhutab ka otsuste vastavust WTO eeskirjadele.

Maksud terasele aja alumiiniumile 

Märtsi lõpus kehtestas USA tollimaksud imporditud terasele suuruses 25% ja ka alumiiniumile – 10%. Washington põhjendas oma otsust rahvusliku julgeoleku kaalutlustega.

Vitsur: USA tollide mõju avaldub Eestile EL-i majanduse kaudu>>

Paljud kaubanduspartnerid suhtusid toimunusse negatiivselt. Venemaa nimetas otsust ebaseaduslikuks ja lubas välja töötada kõik võimalikud vastumeetmed. Peking on Washingtoni tegevusele juba vastanud, kehtestades tollimaksud teatud Ameerika kaupadele. Paljud eksperdid ennustavad tõsiseid kaubandussõdu.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning kaubandusvolinik Cecilia Malmström teatasid, et Euroopa Komisjon algatab kohest protsessi USA suhtes vastumeetmete rakendamiseks ning kehtestab USA toodetele omapoolsed tollimaksud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti neljapäeval.

"USA ei jäta meile muud valikut kui minna edasi WTO vaidluste lahendamisega ning kehtestada vastuseks omapoolsed tariifid mitmetele USA importkaupadele. Kaitseme Liidu huvisid vastavalt rahvusvahelisele kaubandusseadusele," ütles Juncker.

Samal teemal

Vitsur: USA tollide mõju avaldub Eestile EL-i majanduse kaudu
Eurokomisjon kehtestab USA-le omapoolsed piirangud
Tagid:
põllumajanduskaubad, teras, kaubandussõda, kaubandus, tollimaksud, majandus, WTO, EL, Euroopa Komisjon, Peking, Euroopa, USA

Peamised teemad