09:28 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Uudised
lühendatud link
119 0 0

Soome linnad jäävad igal aastal ilma sadadest tuhandetest eurodest, sest vaid mõni üksik välismaa autojuht maksab Soomes saadud parkimistrahve. Eestlased ei maksa oma trahve peaaegu kunagi.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Näiteks Helsingis jääb välismaa autojuhtidele määratud trahvidest maksmata üle 80 protsendi, mille tõttu on viimase viie aasta jooksul jäänud linnakassasse laekumata üle 4 400 000 euro, vahendab portaal Eestinen viitega väljaandele Ilta-Sanomat. Lahti on viimastel aastatel samal põhjusel ilma jäänud 155 000, Joensuu 135 000 ja Oulu 85 000 eurost.

Soome hakkab kiirustrahve eestlastele koju saatma >>

"Seega ligi 900 000 eurot aasta kohta hoolimatutelt välismaa parkijatelt. Ja need arvud puudutavad vaid välismaa registreerimisnumbreid, mitte Soomes registreeritud rendi- või isiklike autodega parkinud välismaalasi. Eraviisilised parkimistasude võtjad ei ole samuti kaasa arvatud," ütles muu hulgas Helsingis mobiilse parkimise eest tasu võtmist opereeriva EasyParki Soome maajuht Tuomas Liukkonen.

Kõige rohkem koguneb Helsingis trahve Eesti numbritega autodele. Neist keskmiselt rohkem kui 10 000 parkimistrahvist aastas makstakse ära vaid 17 protsenti.

Teisel kohal on parkimistrahvide arvu poolest venelased, kes on aga suhteliselt kuulekad maksjad. Aastas saadetakse Venemaale üle tuhande maksekäsu, millest makstakse ära veidi üle poole.

Parkimistrahvide arvult kolmandal kohal on Helsingis rootslased, kes saavad aastas 700 trahvikviitungit, millest maksavad ära viiendiku.

Kui välismaisele autole trahvi tehakse, teab Soome parkimiskontroll vaid registreerimisnumbrit ja selle kodumaad, mitte auto omanikku ega juhti.

Soomes patsientidele ohtlikuks kuulutatud arstid töötavad Eestis >>

Euroopa Liidu sees kehtib küll direktiiv teises liikmesriigis registreeritud sõiduki ja sõiduki omanike ning kasutajate tuvastamise ja andmete vahetuse kohta, aga see puudutab vaid teatud kuriteonimetusi. Parkimistrahvi nende hulgas ei ole.

Kiirustrahve hakatakse Eestisse saatma
Illustreeriv foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Soome politsei kavatseb tulevikus eestlastele koju saata teate Soomes kiiruseületamise eest saadud trahvi kohta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu detsembris.

"Meil on sel aastal 12 000 juhtumit välismaalastega, kellest suurem osa on eestlased. Suurem osa trahve ei liigu, sest me ei saa neid kätte toimetatud," rääkis liiklusturvalisuse keskuse juhataja ülemkomissar Dennis Pasterstein.

Soome politsei kavatseb tõhustada eestlaste tabamist, kes ei võta trahve vastu. "Kui süüdlased ei reageeri kindlaksmääratud tähtajaks, siis kuulutatakse auto ja selle omanik või haldaja tagaotsitavaks. Kui politsei näeb autot või selle omanikku piiril või kuskil mujal, siis see peatatakse ja olukord lahendatakse sama moodi nagu praegu idapiiril," ütles Pasterstein.

Tagid:
parkimiskontroll, parkimine, autojuhid, eestlased, ühiskond, trahv, EasyPark, Tuomas Liukkonen, Soome, Eesti

Peamised teemad