09:26 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Uudised
lühendatud link
7310

USA suursaadik Eestis James D. Melville Jr teatas reedel oma sõpradele Facebooki kaudu edastatud teates, et astub ametist tagasi.

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. Põhjusena tõi USA suursaadik Melville Jr esile USA presidendi Donald Trumpi vastuolulised avaldused NATO ja Euroopa liitlaste aadressil, edastab ERR.

"Välisteenistuse ametniku DNA-sse on programmeeritud toetada poliitikat ning meid koolitatakse algusest peale, et kui saabub hetk, mil seda ei ole enam võimalik teha, eriti olles juhtival kohal, on auväärne samm tagasi astuda. Olles teeninud kuut presidenti ja 11 välisministrit, ei arvanud ma eales, et ka mina jõuan selle hetkeni," kirjutas USA diplomaat teates.

Pence'i visiit keskendub küberjulgeolekule ja kaubandusele>>

"Kui president ütleb, et Euroopa Liit loodi selleks, et "Ameerika Ühendriike ära kasutada, et rünnata meie hoiupõrsast" või et "NATO on sama halb kui NAFTA" siis ei ole see mitte ainult faktiliselt vale, vaid tõestab ka mulle, et aeg on minna," jätkas Melville.

Melville on karjääridiplomaat, kes on erinevates ametites töötanud 33 aastat. Suursaadikuks Eestis sai ta 2015. aastal president Barack Obama ajal. Melville pidi peagu nagunii pensionile minema, kuid oma teates rõhutas ta, et otsuse varem lahkuda tingis praeguse presidendi käitumine ja avaldused, vahendasid Foreign Policy, CNN ja Politico.

Melville'i sõnul on tema viimaseks tööpäevaks 29. juuli, kuigi Trumpi administratsioon pole veel talle järeltulijat välja valinud.

Tagid:
James D. Melville Jr, suursaadik, Eesti, USA

Peamised teemad