18:19 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
USA president Donald Trump

Trump: Euroopa Liit on võib-olla sama halb kui Hiina

© REUTERS / KEVIN LAMARQUE
Uudised
lühendatud link
4010

USA president Donald Trump kommenteeris eelsalvestatud Fox Newsi saates "Sunday Morning Futures" kaubandussuhteid. Ta märkis, et Euroopa Liit on võib-olla sama halb kui Hiina.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. "Võimalik, et Euroopa Liit on sama halb kui Hiina, ainult väiksem," lausus USA president Donald Trump Fox Newsi saates "Sunday Morning Futures", vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Euroopa Komisjon kehtestas Ameerika importkaupadele täiendavad tollimaksud >>

"Nad saadavad siia oma Mercedesed, meie ei saa oma autosid sinna saata. Vaadake, mida nad teevad meie farmeritele. Nad ei soovi meie põllumajandustooteid. Kui nüüd päris aus olla, siis ka neil on omad farmerid… Kuid meie enda omi ei kaitse ja nemad enda omi kaitsevad," märkis ta.

Trump on juba ähvardanud uute imporditollidega vastuseks EL-i läinud nädalal kehtestatud vastutariifidele ikoonilistele USA toodetele, nagu burboon, teksad ja mootorrattad.

EL-i vastumeetmed rakendati pärast seda, kui Trumpi administratsioon kehtestas Euroopale, aga ka teistele liitlastele kõrged tariifid alumiiniumile ja terasele.

Euroopa Nõukogu president Donald Tusk usub, et Brüssel peaks suhetes Washingtoniga valmistuma ebasoodsateks stsenaariumideks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Ta kutsus üles võtma arvesse Kanadas toimunud G7 tippkohtumise geopoliitilist konteksti.

"Vaatamata meie pidevatele jõupingutustele Lääne ühtsuse säilitamiseks on Atlandi-ülesed suhted president Donald Trumpi poliitika tõttu tohutu surve all," kirjutas Tusk 28.-29. juunil toimuva EL tippkohtumise osalejatele saadetud kirjas.

Majanduslik tõkkejooks — USA likvideerib konkurente >>

Tuski sõnul on Ameerika Ühendriikide ja Euroopa vahelised lahkarvamused kaubanduse raamidest väljunud. "Jagan teiega oma poliitilist hinnangut asjade seisu kohta," teatas ta.

Samal teemal

Eurokomisjon kehtestab USA-le omapoolsed piirangud
Brüssel kinnitab valmisolekut kaubandussõjaks Washingtoniga
Vitsur: USA tollide mõju avaldub Eestile EL-i majanduse kaudu
Kaubandussõda: eurooplased annavad hoobi USA sümbolitele
Tagid:
poliitika, tollimaksud, eksport, import, majandus, kaubandus, kaubandussõda, EL, Donald Trump, USA

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24