02:18 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
12010

Ühendkuningriiki Yorkshire rügement teatas, et üksusesse kuuluv reamees suri Eestis. Üksus lisas, et varem ka Afganistanis teeninud Milleri vigastused ei olnud seotud lahingutegevusega.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Yorkshire'i rügemendi 1. pataljon vahetab välja praegu Tapal NATO lahingugrupis teeniva Ühendkuningriigi Walesi rügemendi 1. pataljoni, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Olin purjus ja tühjendasin põit vitriinidele": NATO sõdurid laamendavad Baltikumis >>

Teisipäeval allkirjastasid Tapa vallavanem Alari Kirt ja kaitseminister Jüri Luik heade kavatsuste kokkuleppe, millega kinnitatakse koostöö jätkumist mõlemale osapoolele oluliste taristuprojektide arendamisel.

Kalašikovi automaat AK-74
© Sputnik / Илья Питалев

Kaitseminister Jüri Luik ütles, et pikaajaline vastastikku lugupidav koostöö Tapa vallaga on taganud selle, et kaitseväelinnak on saanud areneda vastavalt riigikaitselistele vajadustele ning Tapa on saanud juurde nii korrastatud taristut ning loodetavasti ka maksutulu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Tapast on saanud liitlaste seas tuntud Eesti kaitsepealinn ning Tapa linnakust kaitseväe kõige suurem baas," ütles kaitseminister Luik. "Meile on oluline, et ka Tapa kogukond saaks sellest kasvust osa."

Vastavalt kokkuleppele teevad vald ja ministeerium koostööd Kaitseväe taristust lähtuvate mõjude leevenduste väljatöötamisel. Taristuga seotud küsimuste ennetavaks lahendamiseks teavitatakse teineteist tegevustest, mis võivad mõjutada Kaitseväe taristu lähetuses elavaid vallaelanikke või Kaitseväe taristu kasutamist.

NATO ohvitserid tundsid huvi kohaliku elu-olu vastu >>

2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustati paigutada Leedu, Läti, Eesti ja Poola territooriumile NATO sõjaline kontingent, kuid esimesed Lääne väeüksused ilmusid Balti riikidesse niipea, kui nad 2004. aastal NATO-ga ühinesid.

Tagid:
surm, sõjaväelane, sõdur, NATO, Tapa, Eesti, Suurbritannia

Peamised teemad