01:13 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Uudised
lühendatud link
4910

President Kersti Kaljulaid kohtus kolmapäeval Kadriorus Eestis riigivisiidil viibiva Itaalia presidendi Sergio Mattarellaga. Seoses presidendi visiidiga on Eestis ka Itaalia välisminister Enzo Moavero Milanesi.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Kohtumisel keskenduti rändekriisi ja julgeolekuküsimustele, mis on peamisteks Euroopa Liidu ja NATO ees seisvateks väljakutseteks ning mille lahendamisel peavad riigid püsima ühtsena, teatas presidendi kantselei.

Euroopa migratsioonikriis: tarad, piirivalvurid ja laagrid >>

"Kasu, mis me Euroopa Liidust saame, on ühine ja ühised on ka peamised väljakutsed, mille lahendamisel oleme koos tugevamad. Probleemide akuutsus Euroopa lõuna- ja põhjaosas võivad olla hetketi erinevad, kuid lahendada saavad riigid neid ainult koos. Nii nagu rändekriis ei ole Itaalia mure, ei ole NATO idatiiva julgeolekuküsimus ainult meie piirkonna probleem, vaid kogu Euroopa ja atlandiülese võrgustiku ühine väljakutse," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Itaalia kolleegiga.

Saksamaa kantsler Angela Merkel
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Eesti riigipea tänas Itaalia kollegi ka nende panuse eest Balti õhuturbemissiooni ning osalemise eest Tallinnas asuvas NATO küberkaitsekeskuses. Samas rõhutas riigipea ka Eesti rolli Lõuna-Euroopa probleemide lahendamisel ning tõi välja, et kõik Eesti tänased välismissioonid on lõunasuunalised.

"Eesti panustab rändekriisi lahendamisesse vastavalt senistele kokkulepetele, meie kaitseväelased osalevad Vahemerel Euroopa Liidu mereväemissioonil," ütles president Kaljulaid.

Venemaast rääkides toonitas зresident, et kõige tugevam sõnum Venemaa vaenuliku käitumismustri vastu on EL-i ühtsus ja kindlameelsus.

Itaalias on uus valitsus — nüüd algab Itaalia kriis EL-is >>

"Me ei näe põhjust muuta Varssavis ja Walesis tehtud otsuseid ning ühtne sanktsioonipoliitika peab jätkuma seni, kuni Venemaa ei ole asunud oma käitumist muutma ja rahvusvahelisi kohustusi täitma," ütles president Kaljulaid ning tänas ka Itaaliat nende otsuse eest pikendada Venemaale seatud sanktsioone poole aasta võrra.

Itaalia president Sergio Mattarella saabus täna Eestisse kahepäevasele riigivisiidile. Eelmise sel tasemel visiidi tegi Itaalia riigipea Eestisse 2004. aastal.

Mikser kohtub täna Itaalia välisministriga

Täna kohtub välisminister Sven Mikser Itaalia välisministri Enzo Moavero Milanesiga, teatas Välismnisteerium.

Kohtumisel arutavad välisministrid kahe riigi suhteid ning rände- ja julgeolekupoliitikaga seonduvaid küsimusi. Samuti on päevakorras 11.-12. juulil toimuv NATO tippkohtumine ja aktuaalsed Euroopa Liidu teemad.

Itaalia välisminister on Eestis seoses Itaalia presidendi Sergio Mattarella visiidiga.

Itaalia uus valitsus eesotsas peaminister Giuseppe Contega andis 1. juunil ametivande. Itaalias viimased kolm kuud kestnud poliitiline kriis on lõppenud. Nüüd algab Itaalia kriis EL-s, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti raadio Sputnik autori artikli.

Tagid:
poliitika, migratsioon, rändekriis, Välisministeerium, Enzo Moavero Milanesi, Sergio Mattarella, Sven Mikser, Kersti Kaljulaid, Eesti, Itaalia

Peamised teemad