05:42 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
35 0 0

Eesti ja Hiina kaubavahetus kasvab pidevalt ning suhted tihenevad lisaks kaubandusele põllumajanduses, turismis, aga ka kultuuris ja hariduses.

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas toonitas tänasel tippkohtumisel Hiinaga, et koostöö vajab rohkem digimõõdet, edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Peale raud- ja maanteede ning torujuhtmete ühendavad tänapäeva ühiskondi digitaalsed sillad," rääkis Ratas.

Ratase sõnul kiirendavad digitaalsed ühendused piiriülest äritegevust ning elavdavad kaubandust, aga ka riigi- ja erasektori koostööd.

Trump saavutas võimatu: Peking, Tokyo ja Delhi on liitumas Washingtoni vastu>>

Hiina võõrustab Siiditee taaselustamisele pühenduvat kohtumist
© Sputnik / Сергей Гунеев/POOL

Peaminister Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm osalesid iga-aastasel nn 16+1 tippkohtumisel, mis toob kokku Hiina ning 11 Euroopa Liidu (Eesti, Läti, Leedu, Bulgaaria, Tšehhi, Horvaatia, Ungari, Rumeenia, Poola, Sloveenia, Slovakkia) ja 5 Lääne-Balkani riigi (Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro, Makedoonia, Serbia) juhid.

"Valitsus pingutab, et aidata Eesti ettevõtetel siseneda suurele Hiina turule. Selline koostöövorm pakub head lisavõimalust enda tutvustamiseks ning kõrgeimal poliitilisel tasandil kokkulepete sõlmimiseks. See on vajalik Hiinas usalduse loomiseks ja uste avamiseks," selgitas Ratas.

Leedus tunnistati: Siiditeed pidi mingeid kaubalaare ilma Venemaata ei tule>>

Eelmisel aastal sõlmis Budapestis toimunud tippkohtumisel ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostöölepped Hiinaga, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi. See aitas kaasa tänavu aprillis Eesti esindajate ja ettevõtete kohtumistele Pekingis ning edasistele ärisidemetele Hiina kolleegidega näiteks Alibabast, Huaweist jne.

Sofias allkirjastab maaeluminister Tarmo Tamm tegevuskava koostööks põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastatel 2018–2022.

Hiina on Eestile üks olulisimaid partnereid Aasias. Eesti ja Hiina kaubavahetus kasvab pidevalt ning suhted tihenevad lisaks kaubandusele põllumajanduses, turismis, aga ka kultuuris ja hariduses.

Eesti kahtleb "Siiditee" mõttekuses>>

Ratase sõnul täiendab nn 16+1 koostöö Eesti ja Hiina suhteid ning tugineb Euroopa Liidu põhimõtetele nagu turgude avatus, võrdne kohtlemine ja intellektuaalomandi kaitse. Tippkohtumistel ja nende ettevalmistuses osaleb ka Euroopa Liidu välisteenistus.

Tagid:
16+1, tippkohtumine, Tarmo Tamm, Urve Palo, Jüri Ratas, Hiina, Eesti

Peamised teemad