06:25 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
14820

Venemaa hoiatas Eestit ja teisi naaberriike, et seoses jalgpalli MM-iga on Venemaale tulnud hulganisti inimesi, kes võivad end jalgpallifänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Eesti piiriesindaja Aimar Köss ütles "Aktuaalsele kaamerale", et juunis ja juulis on selliseid piiriületajaid Eesti-Vene piiri äärest tabatud üle 160, kellest 130 piiriületuse tõkestas Venemaa piirivalve, vahendas ERR.

Jalgpalli MM 2018 >>

Köss märkis, et Vene föderatsiooni kõrgendatud riskiriikidest saabunud nõndanimetatud jalgpallifänne võib olla tuhandeid.

Kössi sõnul on nende eesmärk, kas jalgpalli MM-i käigus või pärast jalgpalli MM-i lõppemist otsida võimalust Euroopasse pääsemiseks.

"Kui me oleme suhelnud Venemaa Föderatsiooni piiriametnikega, siis jutt on lausa kümnetest tuhandetest," sõnas Köss.

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimuvad 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.

Peaminister Jüri Ratas osales juuni lõpus Brüsselis toimuval Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus põhiteemaks oli ränne, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Piirideta Arstid: rändelepe on mõeldud hädaliste tee tõkestamiseks >>

EL-i 28 riigi liidrid nõustusid kaaluma nn maaletulekuplatvormide loomist ühendusest väljaspool, suurima tõenäosusega Põhja-Aafrikas, et põgenikud ei võtaks ette ohtlikku mereteed ega annaks tulu smugeldajatele.

Ratase sõnul on Euroopa Ülemkogul vastuvõetud järeldused rändeküsimuses selgelt kooskõlas Eesti seisukohtadega vabatahtlikkuse ja esmase riigi vastutuse osas.

Euroopa Liidu liidrite äsjasaavutatud migratsioonikokkulepe näib olevat mõeldud selleks, et takistada ka kõige suuremaid abivajajaid ühendusse sisenemast, ütles Prantsuse abiorganisatsioon Piirideta Arstid (MSF), vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Migrandid lõhestavad Lääne — nüüd juba ametlikult >>

"Ainsad asjad, milles Euroopa riigid näivad olevat kokku leppinud, on tõkestada inimesi Euroopa lävel hoolimata sellest, kui kaitsetud nad on või milliste õuduste eest põgenevad, ning demoniseerida valitsusväliseid otsingu- ja päästeoperatsioone," ütles MSF-i kriisiabijuht Karline Kleijer.

Teema:
Migratsioon Eestis (89)
Tagid:
hoiatus, piiriületus, jalgpall, illegaal, migrandid, MM 2018, EL, Euroopa, Eesti, Venemaa

Peamised teemad