18:36 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Eesti riigijuhid osalevad NATO tippkohtumisel

Eesti riigijuhid osalevad NATO tippkohtumisel

© Фото: NATO
Uudised
lühendatud link
2111

Peaminister Jüri Ratas osaleb 11. -12. juulil Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. NATO Brüsseli tippkohtumine keskendub transatlantilisele ühtsusele, õiglasele koormajagamisele, NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisele ning NATO ja EL koostööle. Samuti on päevakorras liitlaste kohtumine Gruusia ja Ukraina riigipeadega ning NATO juhitud Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissiooni formaadi kohtumine.

Tippkohumise raames antakse Makedooniale kutse ühinemisläbirääkimiste alustamiseks.

NATO "koorem": milliseid otsuseid on tippkohtumiselt oodata>>

"Brüsseli tippkohtumine toob taas kokku 29 riigipead ja valitsusjuhti, et arutada, kuidas transatlantiline allianss püsiks edaspidigi oma ülesannete kõrgusel. Loodetavasti tehakse kohtumisel mitmeid otsuseid, mis tugevdavad Eesti ja kõigi meie liitlaste julgeolekut," ütles peaminister Ratas.

Putini ja Trumpi läbirääkimised varjutavad NATO tippkohtumise, teatasid eksperdid>>

"Eesti ootus on, et tippkohtumisel suurendatakse kõrges valmiduses olevate liitlasvägede hulka ja edendatakse NATO suutlikkust liigutada lisavägesid kiiresti nii Euroopas kui ka üle Atlandi ookeani. Need otsused aitavad NATO-l ning liitlasriikidel kriisiolukorras kiiremini tegutseda, et tagada juba piirkonnas olevatele vägedele vajaminev toetus," sõnas peaminister Ratas.

NATO
© Sputnik / Алексей Витвицкий

NATO tippkohtumise raames allkirjastab kaitseminister Luik Taani, Läti ja Eesti kokkuleppe NATO mitmerahvuselise Põhjadiviisi loomiseks.

Sõjaline ekspert: Euroopa kiirreageerimisjõud on allergiline reaktsioon Trumpi suhtes>>

NATO mitmerahvuseline Põhjadiviis rajab oma staabi Riia lähedal asuvasse Ādaži sõjaväebaasi, teatas hiljuti Balti riikide meedia.

Põhjadiviisi staabile antakse kaitseplaneerimise, sõjaväeõppuste ja muude sõjaliste tegevuste korraldamise ülesanded eesmärgiga tugevdada mitmerahvuseliste jõudude koostegutsemisvõimet.

Uus staap mehitatakse Taani, Läti ja Eesti ohvitseridega. Staabi ülesandeks on Eesti ja Läti territooriumi kaitse koordineerimine.

Tagid:
tippkohtumine, Põhjadiviis, NATO, Sven Mikser, Riho Terras, Jüri Luik, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24