04:46 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
3911

Peaminister Jüri Ratas osaleb 11. -12. juulil Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. NATO Brüsseli tippkohtumine keskendub transatlantilisele ühtsusele, õiglasele koormajagamisele, NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisele ning NATO ja EL koostööle. Samuti on päevakorras liitlaste kohtumine Gruusia ja Ukraina riigipeadega ning NATO juhitud Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissiooni formaadi kohtumine.

Tippkohumise raames antakse Makedooniale kutse ühinemisläbirääkimiste alustamiseks.

NATO "koorem": milliseid otsuseid on tippkohtumiselt oodata>>

"Brüsseli tippkohtumine toob taas kokku 29 riigipead ja valitsusjuhti, et arutada, kuidas transatlantiline allianss püsiks edaspidigi oma ülesannete kõrgusel. Loodetavasti tehakse kohtumisel mitmeid otsuseid, mis tugevdavad Eesti ja kõigi meie liitlaste julgeolekut," ütles peaminister Ratas.

Putini ja Trumpi läbirääkimised varjutavad NATO tippkohtumise, teatasid eksperdid>>

"Eesti ootus on, et tippkohtumisel suurendatakse kõrges valmiduses olevate liitlasvägede hulka ja edendatakse NATO suutlikkust liigutada lisavägesid kiiresti nii Euroopas kui ka üle Atlandi ookeani. Need otsused aitavad NATO-l ning liitlasriikidel kriisiolukorras kiiremini tegutseda, et tagada juba piirkonnas olevatele vägedele vajaminev toetus," sõnas peaminister Ratas.

NATO
© Sputnik / Алексей Витвицкий

NATO tippkohtumise raames allkirjastab kaitseminister Luik Taani, Läti ja Eesti kokkuleppe NATO mitmerahvuselise Põhjadiviisi loomiseks.

Sõjaline ekspert: Euroopa kiirreageerimisjõud on allergiline reaktsioon Trumpi suhtes>>

NATO mitmerahvuseline Põhjadiviis rajab oma staabi Riia lähedal asuvasse Ādaži sõjaväebaasi, teatas hiljuti Balti riikide meedia.

Põhjadiviisi staabile antakse kaitseplaneerimise, sõjaväeõppuste ja muude sõjaliste tegevuste korraldamise ülesanded eesmärgiga tugevdada mitmerahvuseliste jõudude koostegutsemisvõimet.

Uus staap mehitatakse Taani, Läti ja Eesti ohvitseridega. Staabi ülesandeks on Eesti ja Läti territooriumi kaitse koordineerimine.

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
tippkohtumine, Põhjadiviis, NATO, Sven Mikser, Riho Terras, Jüri Luik, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad