18:34 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Министр обороны РФ Сергей Шойгу

Venemaa kaitseminister: Lääne hübriidsõda Krimmis nurjus

Министерство обороны РФ
Uudised
lühendatud link
6511

Lääne hübriidsõda Krimmis kukkus läbi, ütles Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu intervjuus Itaalia väljaandele Il Giorna.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. "Süüdistused (hübriidsõja pidamises – toim.) Venemaa aadressil ilmusid USA ja Briti meedias pärast ebaõnnestunud katset korrata seda skeemi Krimmi," vahendas RIA Novosti kaitseministri sõnu viitega välaandele Il Giorna

Kelle oma on Krimm >>

"Me lihtsalt ei andnud välismaa partneritele võimalust neid meetmed rakendada Krimmis, kus toimus referendum, millel tema kodanikud väljendasid oma vaba tahet ja otsustasid, muide, sadade nende samade Ameerika meediaväljaannete esindajate juuresolekul, välja astuda Ukraina koosseisust ning taasühineda Venemaaga," ütles kaitseminister.

Kreml ja välisministeerium
© Sputnik / Владимир Песня

Lisaks loetles Šoigu tunnuseid Washingtoni poolt poolsaarel 2014. aastal peetud hübriidsõjast.

"Kusjuures passiivselt osalesid nendes hübriidsetes üritustes ka Euroopa riigid," lisas ta.

Intervjuus rõhutas Venemaa minister ka Ameerika Ühendriikide ebajärjekindlust riikide sõltumatuse tunnustamisel, viidates näiteks Kosovole. Pärast Jugoslaavia jagunemist NATO sekkumise tõttu ei korraldanud Kosovo ühtegi referendumit, kuid sai pärast tavapärast hääletust parlamendis kohe Washingtoni ja Euroopa tunnustuse, tuletas Šoigu meelde.

"Arvestamata seejuures absoluutselt Kosovos elavate serblaste arvamuse ja Jugoslaavia põhiseadusega," rõhutas minister.

Krimmist sai Venemaa regioon 2014. aastal rahvahääletuse tulemusel, millel osales 96,77 protsenti vabariigi valijatest ja 95,6 protsenti Sevastopoli elanikest. Ukraina peab endiselt poolsaart endale kuuluvaks, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Venemaa president Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult suletud".

Milles peitub Krimmi silla avamise sümboolsus >>

Tagid:
ühiskond, referendum, süüdistus, hübriidsõda, kaitseministeerium, Sergei Šoigu, Kosovo, USA, Euroopa, Lääs, Krimm, Venemaa

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24