03:36 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Uudised
lühendatud link
29 0 0

Peaminister Jüri Ratas osaleb 11.–12. juulil Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Kolmapäeval, 11. juulil õhtul toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide töisel õhtusöögil arutati ühiseid julgeolekuprobleeme ning nende, sealhulgas Venemaa tegevuse mõju transatlantilisele julgeolekule, NATO-EL koostööd ja järgmisi ühiseid samme, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Õhtusöögil osalesid ka Euroopa Liidu liidrid Donald Tusk ja Jean-Claude Juncker ning Soome president Sauli Niinistö ja Rootsi peaminister Stefan Löfven.

Le Pen tegi ettepaneku Venemaa NATO-sse kutsuda>>

NATO 29 liikmesriigi riigipead ja valitsusjuhid arutasid eile õhtul peetud ametlikul õhtusöögil koos Euroopa Liidu liidrite Donald Tuski ja Jean-Claude Junckeri ning Soome presidendi Sauli Niinistö ja Rootsi peaministri Stefan Löfveniga tänaseid ühiseid julgeolekuprobleeme.

"Liitlased olid üksmeelel, et ohud on erinevad ja mitmetahulised ning vastus neile peab olema ühine ja selge. See puudutab nii reageerimist Venemaa pahatahtlikule tegevusele kui ka küberrünnakutele ja terrorismile. Siinkohal on väga oluline, et NATO ja Euroopa Liit on astunud viimase paari aastaga märkimisväärse sammu kahe organisatsiooni koostöö arendamisel," lausus Ratas.

Ratas rõhutas, et uuendatud NATO-EL ühisdeklaratsiooni allkirjastamine peegeldab lääneriikide püüdlusi veelgi paremini tagada rahu, stabiilsus ja majanduslikku heaolu. Eesti jaoks on oluline NATO-EL koostöö jätkumine sõjalise mobiilsuse vallas. See muudab NATO vägede liigutamise üle Euroopa Liidu riikide piiride kiiremaks ja lihtsamaks.

Stoltenberg: Nord Stream 2 küsimus ei ole alliansi pädevuses>>

Peaminister tervitas eelmisel päeval Makedooniale ühinemisläbirääkimistele kutse andmist, kinnitades, et NATO uks on jätkuvalt avatud.

Peaminister Jüri Ratas osaleb 11.–12. juulil Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.

Tagid:
tippkohtumine, NATO, Jüri Ratas, Brüssel, Eesti

Peamised teemad