03:18 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Uudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
7020

Avaliku kirja Venemaa ja USA presidentidele Vladimir Putinile ja Donald Trumpile nende 16. juuli Helsingi kohtumise eelõhtul avaldas Soome suurim ajaleht Helsingin Sanomat.

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. Sama sisuga tekst on toodud soome, vene ja inglise keeles, vahendas RIA Novosti viitega ajalehele Helsingin Sanomat.

Putini ja Trumpi kohtumist tuleb kajastama üle 1400 ajakirjaniku >>

"Eelseisev tippkohtumine toob soomlastele tagasi mälestused sarnastest kokkusaamistest minevikus. Suurriikide liidrite saabumine Helsingisse tähistas üsna sageli pingelist rahvusvahelist õhkkonda, kuid reeglina lahkusid juhid siit naeratustega näol. Sellel nähtusel on isegi nimi: "Helsinki vaim," märgitakse teates.

Sedapuhku on koosoleku tulemuste prognoosimine äärmiselt raske, sest viimasel ajal on toimunud kiired muutused nii Venemaal kui ka USA-s, täpsustavad väljaande ajakirjanikud.

"Soome saja iseseisvusaasta jooksul oleme me riigi kodanikena mõistnud, kui olulised on demokraatia, õigusriik ja ühiskondlike organisatsioonide tegevusvabadus kodanikuühiskonna arengu seisukohast," märgib ta.

USA ja Venemaa vaheliste suhete pidevast halvenemisest ei võida keegi, seega on vaatamata kõigile raskustele Helsingi tippkohtumine tähtis sündmus, võtavad ajakirjanikud öeldu kokku.

Avalduse autoritena on näidatud kaht sama perekonnanimega isikut: Saska Saarikoski, Helsingin Sanomat ajakirjanik-kommenteerija Washingtonist ja Laura Saarikoski, ajalehe erikorrespondent Ameerika Ühendriikides.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Venemaa ja Ameerika Ühendriikide presidendid kohtuvad Helsingis 16. juulil. Kreml teatas, et Putin ja Trump kavatsevad arutada kahepoolsete suhete arendamise väljavaateid ja aktuaalseid rahvusvahelisi küsimusi.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
poliitika, avalik kiri, kohtumine, meedia, Helsingin Sanomat, Donald Trump, Vladimir Putin, Helsingi, Soome

Peamised teemad