23:01 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
9210

Ukraina kavatseb käivitada uue reisirongiliini marsruudil Kiiev-Minsk-Vilnius-Riia, mis võib hiljem pikeneda Tallinnani. Eesti Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšubarov hindas sellise rongiliini väljavaateid.

TALLINN, 19. juuli — Sputnik, Angelina Mandrõka. Käesoleva aasta 28. septembrist käivitatakse nelja pealinna — Kiievi, Minski, Vilniuse ja Riia vaheline reisirongiliin. Sellest teatas Ukraina taristuminister Vladimir Omeljan ametkonna pressiteenuse vahendusel.

Eesti võtab üle Euroopa Liidu pakettreiside direktiivi >>

Alles eelmisel suvel teatas Ukraina taristuministeerium kavatsusest käivitada "viit pealinna" ühendav reisirongiliin, mille hulgas oli ka Tallinn. Seni ei ole Eesti ja Ukraina pooled selles küsimuses kokkulepet saavutatud.

Nõudlus ei teki kohe

Eesti Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšhubarov märkis intervjuus portaalile Sputnik Eesti, et elanikkonnale oleks selline rongiühendus vajalik. Eestis, nagu ka teistes Balti riikides elavatel inimestel on Tšubarovi sõnul lähivälismaal palju sugulasi ja nendele on sellise rongiliikluse käivitamine heaks uudiseks.

"Paljudele inimestele meeldibki reisida just rongiga. Tänane tehnoloogia on teinud pika sammu edasi. Alternatiivina lennukile, bussile ja autole on ilmunud kiirrongid ja see on suurepärane võimalus ja pikk samm edasi," ütleb Tšubarov.

Ta märkis, et Eesti elanikud ei ole enam harjunud rongiga reisima, nii et neid tuleb selle transpordiga alles harjutada. Selleks kulub aega, jätkab Oleg Tšubarov, ja loota kohe head tulemust ja suurt nõudlust oleks mõttetu. Tema arvates sõltub väga palju piletite maksumusest sellisel pikal liinil.

Reisivagunid on juba ostetud

Ukraina meedia teatel maksab pilet Kiievist Riiga kupeevagunis umbes 1855 grivnat (59 eurot). Muide, Kiievi-Riia lennupileti saab mitmesuguste allahindluste ja sooduspakkumiste korral osta 50-55 euroga.

Muutus Eestisse lähetatud töötajatest teavitamise kord >>

Ukraina taristuministri asetäitja Juri Lavrenjuk on varem öelnud, et riigiettevõte "Ukraina raudteed" on juba ostnud 28 uut reisijatevagunit, mis hakkavad sõitma marsruudil Kiiev-Minsk-Vilnius-Riia. Esialgu hakkab rong käima kord nädalas.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
ühiskond, rongiliiklus, rongiliin, rong, Eesti Raudteelaste Ametiühing, Oleg Tšhubarov, Volodõmõr Omeljan, Vilnius, Riia, Minsk, Ukraina, Eesti

Peamised teemad