05:18 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
7020

FSB-st anti teada operatsioonist Euroopa Liidu riikidest Venemaale kulgenud tulirelvade tarnekanali hävitamiseks.

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. "Venemaa FSB on koostöös Venemaa siseministeeriumi ja rahvuskaardiga Rosgvardia nurjanud Moskva, Peterburi ja Jaroslavli elanikest moodustunud piirkondadevahelise kuritegeliku grupeeringu tegutsemise, mis oli seotud Euroopa Liidust Venemaa Föderatsiooni smugeldatavate tulirelvade tarnekanali korraldamisega," öeldakse ametkonna teadaandes, vahendab RIA Novosti

Euroopa kavatseb relvastada Aafrika armeesid >>

Märgitakse, et kinnipeetuilt on ära võetud 380 ühikut kodu- ja välismaise päritoluga tulirelvi. Nende seas on 25 kuulipildujat, 30 automaati, 70 püstolkuulipildujat, 94 püssi, vintpüssi ja karabiini, 158 püstolit ja revolvrit, kaks tankitõrjerelva.

Korravalvurid leidsid ka 45-mm kaliibriga jalaväemiinipilduja, automaatgranaadiheitja AGS-17, isevalmistatud lõhkeseadeldise, 15 kildgranaati, üle 4500 erineva kaliibriga padruni, tulirelvade summuteid, suure koguse tulirelvade põhikomponente ning koostisosi.

Lisaks sellele tehti lõpp kahe tulirelvade moderniseerimise ja laskemoona valmistamise töökoja tegevusele.

Viimati teatas ametkond samalaadsest operatsioonist maikuus. Siis õnnestus FSB-l läbi lõigata kaks relvatarnekanalit Venemaa 14 piirkonna ulatuses.

Kuhu küll see raha läheb >>

Vahistati 32 inimest, konfiskeeriti 83 ühikut tulirelvi, 19 kildgranaati, kolm miinipildujat, 23 lõhkekeha, ligi neli tuhat padrunit, üle viie kilogrammi püssirohtu, 12 summutit, põhikomponendid enam kui 30 tulirelva valmistamiseks, samuti kuulid, padrunid, sütikukapslid ja seadmed laskemoona valmistamiseks.

Lisaks sellele tuvastati neli põrandaalust töökoda tulirelvade ajakohastamiseks ja pardunite valmistamiseks.

Tagid:
tarnekanal, relvatarne, tulirelv, relvamüük, krimi, kuritegevus, FSB, EL, Venemaa

Peamised teemad