09:38 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
6401

Saksa politsei teatas Eesti madruse surmast, kes esialgsetel andmetel lämbus kaubalaeva trümmis.

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. 16. juulil leidsid Saksamaa tolliametnikud Wismari sadamas (Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa) kaubalaeva kontrollides 49-aastase Eestist pärit meremehe surnukeha. Sellest teatas Wismari politsei pressiteenistus võrgulehel Presseportal.de.

Laevade Eesti lipu alla toomine aitab taastada mereriigi staatuse >>

Märgitakse, et surnukeha oli trümmis, kus veeti puidulasti. Esialgsetel andmetel saabus meremehe surm hapnikupuuduse tõttu. Juhtumi täpsemate asjaolude tuvastamiseks alustas kohalik prokuratuur uurimist.

Meretranspordil on EL kaubanduses oluline osa. Samal ajal on Eesti EL ainus mereriik, kellel pole ühtegi oma kaubalaeva — viimane neist võeti Eesti laevaregistrist maha 2014. aastal. Eesti on ka ainus mereriik maailmas, mis ei paku laevaomanikele maksu- ega muid soodustusi.

Lisaks ei vasta Eesti laevaregistri reeglid tänapäeva nõuetele, need on kohalikele ja välismaa laevaomanikele liiga keerulised ning laevade registreerimise ja meeskonna värbamise protseduurid mitmeastmelised ja kauakestvad.

Kõrgete maksude ja keeruliste õigusaktide tõttu läksid teiste riikide jurisdiktsiooni alla mitte ainult laevad, vaid ka Eesti meremehed. Jutt käib umbes 6000 merenduse ala spetsialistist.

Seda vaatamata asjaolule, et välisriikide lipu all sõitvatel laevadel seilavad Eesti meremehed jäävad ilma oma riigi sotsiaalsetest tagatistest, mis põhjustab arvukalt isiklikke tragöödiaid ja ebameeldivaid olukordi. Meremehed on sunnitud kasutama kaheldava mainega reederite teenuseid, kus nad ohustavad teenistuses oma tervist ja isegi elu.

Riik tahab laevad Eesti lipu alla meelitada >>

Nende laevade kuuluvuse tõttu Libeeriale, Antiguale, Barbudale ning teiste kolmanda maailma riikidele ei saa eestlased kasu Euroopa Liidu õigusest, mis reguleerib üksikasjalikult töösuhteid ja tööhõive küsimusi ning kaitseb nende õigusi. Kõik see loob "õigusliku vaakumi".

Tagid:
hapnikupuudus, surnukeha, surm, meremees, madrus, kaubalaev, politsei, Wismari sadam, toll, Eesti, Saksamaa

Peamised teemad