08:13 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
112 0 0

Euroopa Liit rakendab 2020. aastal reeglid, mis kohustab lennufirmasid kontrollima pilootide psühholoogilist seisundit, enne kui nad lendama asuvad.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Firmad peavad ka süstemaatiliselt kontrollima enne pilootide ja pardameeskonna liikmete palkamist, kas nad on manustanud psühhoaktiivseid aineid. Lisaks peavad ettevõtted etteteatamata kontrollima ka piloote või pardameeskonna liikmeid, kes on taastunud mis tahes haigusest ja tööle naasnud, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Streik Ryanairis mõjutab 65 000 reisija plaane >>

Muudatuste alge on 2015. aasta 24. märtsis, kui lennufirma Germanwings piloot Andreas Lubitz lukustas end Hispaaniast Saksamaale teel olnud lennuki kokpitti ja juhtis lennuki sihilikult Prantsuse Alpides vastu mäge. Surma sai 150 inimest.

Lubitz kannatas aastaid enne katastroofi depressiooni käes ning pelgas kaotada nägemise, kuid ei teavitanud sellest tööandjat. Germanwings arvas, et Lubitz on lennukõlblik, ning rõhutas, et ei teadnud Lubitzi vaimsete raskuste naasmisest.

Lennufirmades on pilootide puudus

Nordica kaubamärki kasutav Eesti riiklik lennufirma Nordic Aviation Group tühistas töötajate massilise haigestumise tõttu laupäeval mitu lendu ja oli sunnitud seda praktikat jätkama ka pühapäeval, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Nordica pressiesindaja Toomas Uibo ütles laupäeval Postimehele, et firmas on haiguslehel üle 20 inimese ja see põhjustabki lennugraafikutes häireid. Uibo sõnul on mitmed töötajad ka puhkuse katkestanud ja appi tulnud, ent kõiki lende pole suudetud päästa.

Ryanairi ajaloo skandaalseimad reisitõrked on figureerinud pealkirjades juba alates eelmise aasta septembrist. Käesolev streik mõjutab ühtekokku ligi 65 000 reisija plaane, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Möödunud aasta septembris tabas Ryanairi esimesena ülemaailmne pilootidepuudus. Segadused pilootide puhkusegraafikutega sundisid lennufirmat tühistama 2000 lendu, mis mõjutas enam kui poolt miljonit reisijat.

Lennukatastroofi Sotšis põhjustas piloteerimisviga >>

Ryanair piloodinappus osutus osaliselt konkurendi, Norra lennukompanii Norwegian Air korraldatud "rünnaku" tagajärjeks. Iirlased on sunnitud iga päev kümneid lende tühistama, kuna norralased on neilt aastaga vähemalt 140 pilooti endi juurde üle meelitanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sügisel.

Ryanair eitab pilootide nappust, kinnitades, et nende ajutine ebapiisavus oli tingitud vaid halvasti läbimõeldud personalijuhtimisest ja lendurite puhkusegraafikuist.

Tagid:
julgeolek, stress, depressioon, vaimne tervis, piloot, Germanwings, lennufirma, EL, Andreas Lubitz

Peamised teemad