18:57 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
2810

Kolmapäeval, 1. augustil leiavad Pärnumaal Paikusel Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalve kolledžis aset Riia, Vilniuse ja Tallinna munitsipaalpolitseinike spordivõistlused.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Korrakaitsjad võtavad mõõtu erinevatel spordialadel — laskmine, ATV vigursõit, kombineeritud võistlus teenistusautogaja erinevad osavusülesanded, vahendas Pealinn.

Mupo võttis kasutusele kehakaamerad >>

"Riia, Vilniuse ja Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametid on teinud pikaajalist koostööd ja seda vägagi edukalt. Eelkõige on vastastikust abi vaja läinud teise riigi liiklus- või parkimisseadusega pahuksisse läinud juhtide välja selgitamisel või autoomanike leidmisel. See koostöö on tõesti üle ootuste hästi sujunud," selgitas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere.

Mupo näitas uut vormiriietust
© Sputnik / Денис Пастухов

Mõte teha sportlik ja veidi vabamas õhkkonnas kokkusaamine pärineb Riia korrakaitsjatelt, kes iga-aastaselt korraldavad rahvusvahelisi laskmisvõistlusi.

"Riia mupo on oma mastaabilt ja vastutusalalt palju suurem ja neilt on meil palju õppida. Samas mõtlesime, et ei saa igavesti nende külalislahkust kasutama jääda, siit ka idee ise üksteist veidi vabamas vormis tutvust teha ja oma oskustes mõõtu võtta," ütles Toompere.

Võistlusi viivad läbi ning on kohtunikeks politsei- ja piirivalve kolledži õppejõud. Võistluste lõpetamine ja parimate autasustamine toimub neljapäeva hommikul.

PPA orkester läheb tuurile mööda Eesti piirialasid >>

Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserttuur "Mööda piiri" teeb EV100 suvisel peonädalal Eestile tiiru peale liikudes Sillamäelt Tallinnani, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. 19.-26. augustil toovad tasuta kontserdid orkestri ja tuntud solistide esituses uued isamaalised laulud Eesti piiriäärsetesse aladesse.

Mupo ametiautod said uued värvid
© Sputnik / Вадим Анцупов

"19. augustil Sillamäelt alguse saav ja kaheksa päeva hiljem, 26. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul lõppev kontserttuur on justkui kallistus Eestile," sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

Värsked isamaalised laulud on loonud Tõnis Mägi, Ott Lepland, Olav Ehala, Rein Rannap, Mihkel Raud, Sven Grünberg, Siiri Sisask, Piret Rips, Mari Jürjens, Mari Kalkun, Margo Kõlar, Aare Kruusimäe, Maria Kõrvits, Madis Orav, Leelo Tungal, Helvi Jürisson jt.

Kontsertidel astuvad lisaks Politsei- ja Piirivalveorkestrile üles Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Ott Lepland, Mari Kalkun, Karl-Erik Taukar ja Mari Jürjens. Dirigent on Hando Põldmäe.

Tagid:
laskmine, sport, võistlus, MUPO, Aivar Toompere, Balti riigid, Riia, Vilnius, Tallinn

Peamised teemad