05:23 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
39 0 0

Euroopa Komisjon eraldas veel 55 miljonit eurot migratsioonikriisi lahendamiseks, teatas komisjoni esimees Jean-Claude Juncker Hispaania presidendile Pedro Sanchezile saadetud kirjas. Enamik raha läheb Tuneesiast ja Marokost tuleva rändeprobleemi lahendamiseks.

TALLINN, 2. august — Sputnik. "See ei tähenda, et rohkem raha pole. Ta teatas 55 miljoni eraldamisest, mis olid juba sihtfondis ja tunnistab, et vajadus võib olla suurem ning loodab, et võib leida ka rohkem ressursse," ütles Hispaania välisminister Josep Borrell ajakirjanikele Madridis, vahednas RIA Novosti.

Brüssel kompenseerib migrantide vastuvõtmist rahaliselt >>

Enamik raha läheb Tuneesiast ja Marokost tuleva rändeprobleemi lahendamiseks, selgub kirjast mida Juncker Twitteris jagas. Juuli alguses otsustas Aafrika riikide abistamise sihtfondi operatiivkomitee eraldada 55 miljonit eurot eelkõige Tuneesia ja Maroko piiri kontrolliks.

Lisaks sellele, tuletab Junker sõnumis meelde, on Maroko juba saanud Euroopa eelarvest 100 miljonit eurot. "Euroopa Liit annab juba olulist abi Hispaaniale ja Marokole ning on valmis seda suurendama," öeldakse läkituses.

Ta nõustus ka Hispaania peaministeriga vajaduses tugevdada kontrolli Maroko piiri üle. Hispaania välisministri sõnul "suunatakse pool nendest vahenditest Maroko olukorra leevendamiseks."

Sanchez kirjutas Junckerile 26. juulil kirja palvega suurendada toetust Hispaaniale seoses olukorra halvenemisega Marokost ebaseaduslikult saabuvate sisserändajatega.

Ungari läheb suhetes Euroopa Liiduga täispangale >>

Kui 2017. aastal jõudis Hispaaniasse meritsi 22,1 tuhat sisserändajat, siis alates käesoleva aasta 1. jaanuarist – Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni andmetel — juba ligi 23 tuhat inimest. Rohkem kui 300 inimest suri teel või läks kaduma. Veel kolm tuhat inimest ületas piiri maismaal — Ceutas ja Melillas, mis on Hispaania enklaavid Maroko piiril.

Tagid:
rändekriis, raha, migrandid, migratsioonikriis, EL, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Euroopa, Hispaania, Maroko, Tuneesia

Peamised teemad