01:28 20. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
AMRAAM tüüpi raketi pikkus on 3,7 meetrit, läbimõõt 18 sentimeetrit, rakett kannab lõhkeainet

Eesti õhuväe ülem sai juhtumist raketiga teada poolteist tundi hiljem

© Public Domain
Uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (21)
9902

Õhuväe ülem kolonel Riivo Valge ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios, et tema sai lahingraketi eksikombel välja tulistamisest Hispaania hävituslennuki poolt teada poolteist tundi pärast juhtumi toimumist.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Valge põhjendas info sellist liikumist sellega, et eri riikide ja asukohtade vahel informatsiooni välja selgitamine võtab oma aja, edastab ERR.

Rakett on praegu kadunud, kuid kusagil Lõuna-Eestis.

"Piloodid tegid üsna rutiinset harjutust ja selle käigus see kahetsusväärne intsident ka aset leidis," ütles kolonel Valge.

Praegu kedagi oteselt süüdistada ei saa. Uurimine näitab, mis täpselt juhtus.

Hispaania hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi>>

Rakett võib olla metsas, kuskil laudas, kellegi põllul. "Kõik on korrektne. Praeguseni õnnelik õnnetus. Ka teadaolevatest kahjudest pole informatsiooni. Loodame, et on metsas," tõdeb kolonel.

Raketi purustusjõudu ei oskanud kolonel Valge hinnata.

"Raske öelda, oleneb tingimustest, kuid 5-10 kilogrammi lõhkeainet on ohtlik," ütles ta.

Olukorra selginemiseni on Hispaania õhuturbe hävitajad missioonilt kõrvaldatud ning Šiauliai baasis hakkab ajutiselt samu ülesandeid täitma Portugali õhuvägi. Ämaris paiknevad praegu Prantsuse õhuväe hävituslennukid.

Kaitseminister Jüri Luik on andnud korralduse ka kõikide sõjalennuharjutuste peatamiseks kuni asjaolude selgumiseni. "NATO õhuturbemissioon loomulikult jätkub," lisas ta.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (21)
Tagid:
rekett, hävitaja, õhuvägi, Otepää, Hispaania, Eesti, Tartu

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Tampere ligidal Virratis avastati automaattankla tankuri külge pandud skimmer, mille abil on võimalik pangakaardi andmeid kopeerida.

  17
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  20
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  26