06:47 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
AMRAAM tüüpi raketi pikkus on 3,7 meetrit, läbimõõt 18 sentimeetrit, rakett kannab lõhkeainet

Eesti õhuväe ülem sai juhtumist raketiga teada poolteist tundi hiljem

© Public Domain
Uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (21)
10302

Õhuväe ülem kolonel Riivo Valge ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios, et tema sai lahingraketi eksikombel välja tulistamisest Hispaania hävituslennuki poolt teada poolteist tundi pärast juhtumi toimumist.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Valge põhjendas info sellist liikumist sellega, et eri riikide ja asukohtade vahel informatsiooni välja selgitamine võtab oma aja, edastab ERR.

Rakett on praegu kadunud, kuid kusagil Lõuna-Eestis.

"Piloodid tegid üsna rutiinset harjutust ja selle käigus see kahetsusväärne intsident ka aset leidis," ütles kolonel Valge.

Praegu kedagi oteselt süüdistada ei saa. Uurimine näitab, mis täpselt juhtus.

Hispaania hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi>>

Rakett võib olla metsas, kuskil laudas, kellegi põllul. "Kõik on korrektne. Praeguseni õnnelik õnnetus. Ka teadaolevatest kahjudest pole informatsiooni. Loodame, et on metsas," tõdeb kolonel.

Raketi purustusjõudu ei oskanud kolonel Valge hinnata.

"Raske öelda, oleneb tingimustest, kuid 5-10 kilogrammi lõhkeainet on ohtlik," ütles ta.

Olukorra selginemiseni on Hispaania õhuturbe hävitajad missioonilt kõrvaldatud ning Šiauliai baasis hakkab ajutiselt samu ülesandeid täitma Portugali õhuvägi. Ämaris paiknevad praegu Prantsuse õhuväe hävituslennukid.

Kaitseminister Jüri Luik on andnud korralduse ka kõikide sõjalennuharjutuste peatamiseks kuni asjaolude selgumiseni. "NATO õhuturbemissioon loomulikult jätkub," lisas ta.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (21)
Tagid:
rekett, hävitaja, õhuvägi, Otepää, Hispaania, Eesti, Tartu

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56