06:46 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Ryanair tühistab streikide tõttu 400 lendu üle Euroopa, illustreeriv foto

Ryanairi pilootide streik puudutas ka Eestit

© Flickr / Michell Zappa
Uudised
lühendatud link
32 0 0

Iiri odavlennufirma Ryanair on silmitsi 24 tundi kestva üleeuroopalise pilootide streigiga, mille tõttu tühistatakse 400 reedel toimuvast 2400 lennust. Ryanairi pilootide streik puudutas ka Eestit.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Pilootde streigi tõttu tühistas Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair 10. augusti õhtuse lennu Tallinnast Bremenisse. Tallinna lennujaama võrgulehel ei ole Ryanairi streigi kohta mingit teavet. Teave õhtuse Bremeni lennu tühistamise kohta on nähtav ainult lennugraafikus.

Streik Ryanairis mõjutab 65 000 reisija plaane >>

Lennufirma teatel mõjutab Iiri, Saksamaa, Belgia, Rootsi ja Hollandi pilootide streik umbes 55 000 reisijat. Kõige enam puudutab streik Saksamaad, kus tühistatakse 250 lendu kümnes lennujaamas, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Streigi põhjuseks on piloodid toonud lennufirma võimetuse pidada sisukaid kõnelusi kollektiivlepete ja palkade üle. Vastavad kõnelused said alguse mullu detsembris, kui Ryanair tunnustas esmakordselt selle ajaloos ametiühinguid.

"Selles eskalatsioonis saab Ryanair vaid iseend süüdistada," ütles Saksa pilootide ametiühingu Cockpit president Martin Locher kolmapäeval.

Ryanair on nimetanud streike ebavajalikuks ja teatanud, et enamikule mõjutatud reisijatest on juba pakutud alternatiivseid lende.

Ryanairi ajaloo skandaalseimad reisitõrked on figureerinud pealkirjades juba alates eelmise aasta septembrist. Juulikuu streik mõjutas ühtekokku ligi 65 000 reisija plaane, kuid lennuhüvitisettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul ei paku tänased EL-i õigused kannatanud reisijatele piisavat kaitset, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Streike käsitletakse erakorralise asjaoluna, mistõttu ei ole Ryanairil kohustust maksta kuni 600 euroni küündivat moraalse kahju kompensatsiooni. Reisijatele tekitatud moraalne ja rahaline kahju on tegelikult veelgi suurem," ütles Stonkus.

"Kutsume kõiki Ryanairi reisijaid üles kontrollima oma reisi infot ning pidama meeles, et lennufirmal on kohustus kanda hoolt iga reisija eest, kes peab oma lennu väljumist ootama vähemalt kaks tundi – serveerida sööki ja jooki, tagada ligipääs Internetti ning vajadusel korraldada ka majutus," sõnas Stonkus.

Ryanairi võidakse trahvida viie miljoni euroga >>

Kui ettevõttel oleks kohustus maksta ettekavatsetud streikide korral reisijatele moraalse kahju kompensatsiooni, tähendanuks viimane tööseisak ettevõttele üle 20 miljoni suurust kompensatsioonikohustust.

"Täna aga pääseb ettevõte streikidest puhtalt ning kavandab juba uusi kasumit kergitavaid kampaaniaid," nentis Stonkus.

Tagid:
lennufirma, piloot, streik, palk, reisija, Ryanair, Iirimaa, Euroopa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56