17:15 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
8142

Leedus arendataks NATO standarditele vastavat lennupolügooni – esimest Balti riikides. Küllap on see väga vajalik, eriti pärast seda, kui NATO piloot Eesti õhuruumis "vaba käitumisega" silma paistis.

MOSKVA, 16. august — Sputnik. Sellest, et Venemaa piire tuleb tugevdada, mõeldakse mitte ainult Venemaal, vaid ka teisel pool, NATO-s: sõjaline allianss jätkab sõjalise võimsuse arendamist teisel pool Venemaa piiri.

Leedu näiteks kujundatakse näiteks vastavaks NATO standarditele — 60 kilomeetri kaugusel Venemaast viiakse varsti lõpule lennupolügooni ehitus, kus lahingulennukid saavad harjutada õhulööke maismaasihtmärkidele, kirjutab Raadio Sputnik autor Maria Baljabina

Viha Venemaa vastu ja müstiline oht Moskvast on endiselt peamisteks ressurssideks, millest Balti riigid elavad. Leedu, Läti ja Eesti on alati valmis kõhklemata oma alad NATO käsutusse andma, kui see teenib nende arvates õiget üritust – kaitset Venemaa eest.

Nende riikide poliitikud on isegi valmis oma rinna turmtulele ette panema – saavad ju aru, et kui nende territooriumil paiknevad NATO baasid ilmutavad mingitki aktiivsust, tuleb sama piirkonna pihta adekvaatne vastus.

Näide uskumatust eneseohverdamisest. Vähe sellest, et uhked Balti rahvad taluvad mitte esimest aastat liitlasvägede sõdurite aeg-ajalt toimepandavaid sigadusi, vaid on valmis ka sõjalisteks katsetusteks. 

Ilmselt selleks, et tõestada ürituse mõttekust, saadetakse aeg-ajalt Venemaa lennukite tuvastuslendudeks õhku NATO lahingulennukeid: nad teevad midagi, lendavad kuhugi, ju siis mingit tolku nendest ikkagi on.

Kuigi võib-olla tasuks tõesti sellised "kaitsjad" eraldada omaette aedikusse, kus nad saaksid eksperimenteerida ja vajutada igasugu nuppudele, et vaadata, mis juhtub.

Kahju, et seda tehakse Venemaale nii lähedal. Ja kui järgmisel korral lendab juhuslik rakett Venemaa piiri suunas, võib järgneda ootuspärane vastus. Kuigi võibolla NATO just seda saavutada püüabki.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetusse seisukohaga.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Kaitsevägi: raketi otsingud jätkuvad
Militaaruudised, mis ei mahtunud meedia esiküljele
Tagid:
õhukaitse, õhuturve, heidutus, Ämari, S-500, AIM-120 AMRAAM, F-22, S-400, polügoon, A-10, lendurid, F-35, F-16, õppused, Eurofighter Typhoon, NATO, Euroopa Liit, Ida-Euroopa, Leedu, Moskva, EL, Venemaa

Peamised teemad