20:48 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
6310

Miks inimesed heategevusega tegelevad ja kas on palju neid, kes tänapäeval oleks valmis teisi aitama, sellest rääkis portaalile Sputnik Eesti maailma humanitaarabi päeva künnisel Eesti humanitaarliikumise "Dobrosvet" juht Aleksei Jessakov.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Kogu Eestis tegutseb kümneid erinevaid mittetulunduslikke organisatsioone, mis vabatahtlikult abistavad nii kohalikke hätta sattunud inimesi, kui saadavad humanitaarabi ka teistele riikidele.

Vabatahtlik ja Donbassi abistava Eesti humanitaarabiliikumise "Dobrosvet" juht Aleksei Jessakov ütles portaalile Sputnik Eesti, et kõik inimesed, kes tegelevad ükskõik millise heategevusega, teevad seda eelkõige enda pärast. 

Волонтер НКО Добросвет Алексей Есаков
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti humanitaarabiliikumise MTÜ "Dobrosvet" juht Aleksei Jessakov

Tema sõnul on kogu asi selles, et palgatöö ei tekita mingit emotsionaalset ega hingelist rahuldust, mida ei saa öelda heategevuse kohta.

"Kui aitad teisi, siis muudad paremaks mitte ainult iseenda, vaid kogu maailma. Olen kindel, et meie riigis on palju inimesi, kes on valmis abistama ja teisi toetama," ütleb Jessakov.

Humanitaarabi kogumise ja selle teise riiki toimetamise korraldamine, pole Jessakovi sõnul lihtne, kuna aktivistid ja vabatahtlikud peavad seda kõike tegema ise. Kuid hoolimata kõigist raskustest on inimesed valmis aitama. Nelja aasta jooksul, mil valitsusväline organisatsioon "Dobrosvet" tegutsenud on, käis organisatsioonist läbi sadu inimesi, kes osutasid Donbassi kodusõja ohvritele mitmesugust abi.

Eesti humanitaarabi teistele riikidele 

Välisministeeriumi andmetel on humanitaarabi andmine Eesti välispoliitilise tegevuse iseenesestmõistetav osa. Eesti on toetanud Süüria pagulasi, aidanud Somaalia, Kesk-Aafrika Vabariigi, Lõuna-Sudaani ja Jeemeni lapsi, kes vaevlavad tõsises humanitaarkriisis, samuti eraldanud vahendeid Tšaadi näljahäda leevendamiseks. Ukrainale on humanitaarabina eraldatud miljoneid eurosid.

Kuupäev pole valitud juhuslikult

2008. aasta detsembris kuulutas ÜRO Peaassamblee 19. augusti ülemaailmseks humanitaarabi päevaks (World Humanitarian Day). Viisteist aastat tagasi, 19. augustil 2003. aastal hukkus terrorirünnakus ÜRO peakorterile Bagdadis 22 humanitaarabitöötajat. Sellel päeval tavatsetakse meeles pidada inimesi, kes andsid oma elu humanitaarabiga seotud ülesannete täitmisel ja tänada neid, kes jätkavad miljonite inimeste abistamist planeedil.

Samal teemal

President Kaljulaid Ukrainas: sõda Ukrainas ei tohi muutuda paratamatuseks
Tagid:
värviline revolutsioon, reziimivahetus, nälg, põud, abi, kodusõda, vaesus, toetus, sõda, Maailma humanitaarabi päev, World Humanitarian Day, ÜRO Peaassamblee, Aleksei Jessakov, Lõuna-Sudaan, Jeemen, Donbass, Iraak, Liibüa, Afganistan, Eesti, Ukraina, Süüria

Peamised teemad