10:51 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Uudised
lühendatud link
32 0 0

Visit Tallinn Creators' Camp loovlaagri raames võõrustab Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond 23. augustini Tallinnas seitset reisimisele pühendunud rahvusvaheliselt mõjukat sisuloojat.

TALLINN, 21. august — Sputnik. Rahvusvahelise loovlaagri eesmärk on leida uusi sihtkoha saadikuid, kes kannaksid edasi Tallinna positiivset kuvandit reisisihtkohana. Sisuloojaid annavad Tallinnast viraalset sõnumit edasi nii foto, video, vlogi, blogi kui ka story kujul. Eesmärk on jõuda vähemalt miljoni inimeseni vanuses 18-35, teatab Tallinna linnavalitsus.

Euroopa Liidu kodanikest reisivad kõige enam Luksemburgi elanikud >>

"Huvi Tallinnasse loovlaagrisse tulla oli väga suur. Sisuloojad valiti neljasaja soovija hulgast. Usun, et siin luuakse rohkelt põnevat turismisihtkohta tutvustavat sisu ja Tallinn saab positiivset kajastust," sõnas abilinnapea Riisalu.

Ta jätkas: "Sihipärast Tallinna kui turismsihtkoha tutvustamist tuleb regulaarselt teha vaatamata sellele, et Tallinn oma 4,5 miljoni väliskülastajaga on juba atraktiivne ja üheksa väliskülastajat kümnest soovitaksid Tallinna ka oma sõpradele."

Väljavalitud Tallinnasse saabuvate mõjutajate jälgijate arv kokku on ca 1,5 miljonit. Loovlaagris osalevad Aleksandr Snitovskii (blogija Venemaalt), Jorden Tually (fotograaf Kanadast), Mark Harrison (foto- ja videograaf Austraaliast), Meryem Can (Youtuuber Türgist), Sam McAllister (foto- ja videograaf Iirimaalt), Simon Snopek (foto- ja videograaf Slovakkiast), Valeriya Sokolova (Instagrammija Venemaalt).

Tallinna tutvustamisse ja laagri töösse on kaasatud ka eestlastest maailmarändurid, rahvusvaheliselt tuntud foto- ning videograafid Katri Palm ja Juhani Särglep.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on sellised ettevõtmised turismisihtkoha turunduses efektiivsed. "Tallinna väliskülastajate uuringu andmetel ütleb 2/3 meie väliskülastajatest, et erinevatel sotsiaalmeediakanalitel on olnud mõju Tallinna reisisihtkoha valikul ja seetõttu on oluline sõnumit Tallinnast kui turismisihtkohast sotsiaalmeediakanalites levitada", ütleb Riisalu.

Räpased ja nakkustkandvad: millise raha küljes on kõige rohkem mikroobe >>

Nädala jooksul tutvuvad mõjutajad Tallinna vaatamisväärsustega erinevates linna piirkondades, Eesti kultuuri ja traditsioonidega ning võtavad ette erinevaid aktiivseid tegevusi.

22. augustil kell 15 toimub Viru keskuse Rahva Raamatus paneel, kus loovlaagris osalejad jagavad oma muljeid Tallinnast ning oma kogemusi tööst maailmaränduritest sotsiaalmeedikutena.

Üritus on avalik ning oodatud on kõik huvilised.

Reisigiid Lonely Planet nimetas Tallinna parima kvaliteedi ja hinna suhtega linnaks, mida 2018. aastal kindlasti tasub külastada, vahendas uudsteportaal Sputnik Eesti.

portaali Sputnik Eesti korrespondent Tallinna vanalinnas ja tegi tutvust mõnede meie pealinna tänavamuusikutega
© Фото : Ирина Тихомирова

Igal aastal korraldab Lonely Planet kampaania "Best in Travel" tõmbamaks tähelepanu maailma silmapaistvamatele sihtkohtadele. Võistlus toimub erinevates kategooriates ja Tallinnal on au kanda võitjatiitlit "Best Value Destination 2018" linnade kategoorias.

Eesti vajab rohkem konverentsituriste

Eelmisel aastal toimus Eestis üle 600 rahvusvahelise konverentsi, millel osales kokku ligi 90 000 delegaati, neist 58 000 välismaalast, kes tõid Eesti majandusse hinnanguliselt üle 45 miljoni euro, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti viidates Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmeri sõnul võidab konverentsidest kogu Eesti majandus, sest võrreldes puhkusekülastajatega viibivad konverentside külastajad Eestis kauem ja tarbivad suuremat hulka teenuseid.

Tagid:
sisulooja, loovlaager, turism, vaatamisväärsus, rahvusvaheline, Tallinna Ettevõtlusamet, Visit Tallinn Creators' Camp, linnavalitsus, Eesti, Tallinn

Peamised teemad