18:58 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
4810

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles, et esitab Euroopa Liidule uued ettepanekud ühenduse julgeolekuvõime tugevdamiseks, öeldes, et blokk peab lõpetama toetumise USA võimsusele.

TALLINN, 27. august — Sputnik. "Euroopa ei saa enam toetuda oma julgeolekus Ühendriikidele. Euroopa julgeoleku peame tagama meie ise," ütles Macron kõnes oma diplomaatilise programmi tutvustamiseks, vahendas Pealinn viitega BNS.

"Tahan käivitada koos kõigi Euroopa partnerite, sealhulgas Venemaaga meie julgeoleku ulatusliku ülevaatuse," ütles Macron umbes 250 diplomaadile, parlamendisaadikule ja rahvusvaheliste suhete eksperdile, lisades, et ettepanekud avalikustatakse "lähikuudel".

Teisipäeval Taani ja Soome oma reformikavale toetust püüdma suunduv Macron kutsus kahekordistama püüdeid EL-i reformimiseks.

Saksamaa kutsus üles reageerima USA sanktsioonidele >>

"Me peame looma uusi algatusi, rajama uusi liite," ütles Prantsuse president. "Prantsusmaa soovib Euroopat, mis kaitseb, isegi kui äärmuslus on muutunud tugevamaks ja natsionalism on pead tõstmas."

Euroopa peab vastama Washingtoni sanktsioonidepoliitikale Venemaa, Hiina ja teiste tähtsaimate majanduspartnerite suhtes, teatas Saksamaa välisminister Heiko Maas Berliinis saadikute konverentsi avades, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Washington ajendab meid sõnastama Euroopa vastused seoses sanktsioonipoliitikaga. See puudutab Euroopat ja Saksamaad, kui USA kehtestab järsku kooskõlastamatult ja küllaltki suvaliselt sanktsioonid Venemaa, Hiina, Türgi ning tulevikus võib-olla ka teiste tähtsaimate kaubanduspartnerite vastu. Me peame sellele reageerima," ütles minister.

Varem on Maas teatanud, et Saksamaa välisministeerium vaatab uuesti üle välispolitilise strateegia Ameerika Ühendriikide suhtes. Nii et USA ja Euroopa, märkis ta, on paljude aastate vältel teineteisest eemaldumas ning huvide ja väärtuste ühisosa kahaneb järk-järgult olematuks.

USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud >>

Täna jõustusid Washingtoni sanktsioonid Venemaa vastu. Põhjenduseks uutele piirangutele said Moskvale suunatud süüdistused keemiarelva kasutamisest Salisburys, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
sanktsioonid, majandus, poliitika, julgeolek, EL, Emmanuel Macron, USA, Euroopa, Prantsusmaa

Peamised teemad