05:21 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Moskva teeb ettepaneku ühineda, et koos neofašismi vastu võidelda

Moskva teeb ettepaneku ühinenult neofašismi vastu võidelda

© Sputnik / Владимир Песня
Uudised
lühendatud link
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (29)
72 0 0

Reedel, 7. septembril kell 11.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuses otselülitus RIA "Rossija Segodnja" Rahvusvahelise multimeedia pressikeskusse, kus peetakse ümarlauda teemal "Ühineda, et neofašismile vastupanu osutada".

TALLINN, 6. september — Sputnik. 9. septembril tähistab maailm Rahvusvahelist natsismiohvrite mälestamise päeva, mis kehtestati 1962. aastal ÜRO algatusel. Päeva põhieesmärkideks on võitlus fašismi taaselustamise ideoloogiaga, samuti inimkonna ajaloo kõige verisemas sõjas hukkunute ja kannatanute mälestamine. Mälestuspäeva loosungiks on: "Ühineda, et neofašismile vastupanu osutada."

Waffen-SS kokkutulekud — Eesti "uhkus" ja häbi >>

Ümarlaua käigus esitatakse 10 Euroopa riigi ekspertide poolt koostatud ettekanne "Tänapäeva ultra-parempoolsed: paremradikaalsus Euroopas: ideoloogia, sotsiaalne baas, perspektiivid".

Milline on Euroopa parempoolsete radikaalsuse sotsiaalne baas? Millised on selle arengu eeltingimused ja võimalikud arengusuunad? Mis on kaasaegse radikaalse ideoloogia aluseks? Millised on parempoolsete organisatsioonide rahastamisallikad?

Osalejad Moskvas:

 • Riikliku poliitika ja rahvustevaheliste suhete uurimise instituudi direktor Valeri Engel;
 • Venemaa Föderatsiooni presidendi kodanikuühiskonna ja inimõiguste arendamise nõukogu liige, Venemaa Föderatsiooni presidendi rahvustevaheliste suhete nõukogu liige Aleksandr Brod;
 • Venemaa Föderatsiooni presidendi rahvustevaheliste suhete nõukogu presiidiumi liige Vladimir Zorin;
 • Moskva Psühhoanalüüsi instituudi rektor Lev Surat.

Ümarlaua ajal on meedia esindajatel võimalus esitada Moskva ümarlauas osalejatele küsimusi.

Oma osalemissoovist palume teatada reedel, 7. septembril enne kella 10.00 e-maili aadressile, lisades oma nime, perekonnanime, väljaande ja ametikoha. Ürituse töökeel – vene.

Huumor miljonite tragöödia üle: Eestis ilmus koomiks "Hipster Hitler" >>

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegse sisseseadega varustatud kompleks, mis võimaldab läbi viia erinevaid üritusi: teleotselülitustest kuni telesildadeni maailma eri linnade vahel üle maailma.

Külaliste ja ajakirjanike käsutuses on mugav 29 kohaga pressisaal ja teabe vastuvõtmiseks ning edastamiseks vajalik seadmestik. Tehnilised võimalused aitavad professionaalset ajakirjandust arendada ja soodustavad infovahetust ja —levikut.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub koostööle, pakkudes pressikonverentside läbiviimise taristut kõigi aktuaalsete siseriiklike või rahvusvaheliste teemade tarvis.

Venemaa suursaadik rääkis Sputnik Eesti pressikeskuses sõnavabadusest >>

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood antakse eetrisse inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (29)
Tagid:
ideoloogia, neonatsism, fašism, natsism, ümarlaud, Rahvusvaheline natsismiohvrite mälestamise päev, RIA Novosti, Sputnik Eesti, Venemaa, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  27
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  37
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  31