23:22 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Eesti diplomaadid Gruusias taluvad pliimürgitust, illustreeriv foto

Eesti diplomaadid Gruusias kannatavad pliimürgituse all

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
8510

Tbilisis resideeruva Eesti suursaadiku pliisisaldus organismis oli lubatud piirnormist kaks korda kõrgem.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Gruusias töötavatel Eesti diplomaatidel avastati organismis suurenenud pliisisaldus. Sellest teatab internetiväljaanne Грузия Online viitega telekanalile "Rustavi-2". Materjalis on Eesti suursaadiku Kai Kaarelsoni kommentaarю

USA lennuväebaasid on muutnud "paradiisisaare" kiirgussaastega prügilaks >>

Tema sõnul saadi andmed kõrge pliisisalduse kohta Saksamaa ekspertidelt, kes võtsid saatkonna töötajatelt vereanalüüsid.

"Minu näitaja ületas lubatud normi kaks korda," ütles Kaarelson.

Ta märkis, et sõitis suvel pikaks ajaks Eestisse, mille jooksul "näitaja langes poole võrra". "Seega peaks põhjus olema milleski, mis on seotud Gruusiaga," kinnitas diplomaat.

Suursaadik teatas, et kõrge pliisisaldus organismis võib põhjustada tõsiseid tervisevaegusi, raskmetallide levimine vereringega kahjustab maksa, aju ja neerusid. "Verest saab selle eemaldada, kuid see võib jääda keha muudesse elunditesse. Ohtlikud sümptomid võivad ilmneda ka 20 aasta pärast, kui plii ladestub luudesse," hoiatas Kai Kaarelson.

Kõrgendatud pliisisaldus veres avastati ka Gruusias asuval Eesti konsulil Jürgo Lool. Diplomaat peab põhjuseks seda, et ta liigub Tbilisis sageli ringi jalgsi. Ta ei välistanud, et Mendelejevi perioodilisuse tabeli 82. elemendi (Pb — plumbum) sattumine tema kehasse toimus kohaliku õhu sissehingamisega.

Samal ajal Eesti Gruusia saatkonna atašeel poliitilistes- ja majandusküsimustes Markus Göringil, kes on riigis töötanud aastaid, pliisisalduse suurenemist veres ei tuvastatud, nagu ka temaga kaasa tulnud abikaasal.

Gruusias algas rahvusvaheline õppus Agile Spirit >>

Kuid nende kolmeaastase poja pliikontsentratsioon osutus lubatud normi ületavaks. Seetõttu otsustas diplomaat saata oma pereliikmed koju ega ole veel otsustanud, kas kutsuda nad tagasi oma teenistuskohta või mitte.

Tagid:
pliisisaldus, plii, poliitika, tervis, suursaatkond, Markus Göring, Jürgo Loo, Kai Kaarelson, Gruusia, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23