23:38 19. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Eesti diplomaadid Gruusias taluvad pliimürgitust, illustreeriv foto

Eesti diplomaadid Gruusias kannatavad pliimürgituse all

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
5710

Tbilisis resideeruva Eesti suursaadiku pliisisaldus organismis oli lubatud piirnormist kaks korda kõrgem.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Gruusias töötavatel Eesti diplomaatidel avastati organismis suurenenud pliisisaldus. Sellest teatab internetiväljaanne Грузия Online viitega telekanalile "Rustavi-2". Materjalis on Eesti suursaadiku Kai Kaarelsoni kommentaarю

USA lennuväebaasid on muutnud "paradiisisaare" kiirgussaastega prügilaks >>

Tema sõnul saadi andmed kõrge pliisisalduse kohta Saksamaa ekspertidelt, kes võtsid saatkonna töötajatelt vereanalüüsid.

"Minu näitaja ületas lubatud normi kaks korda," ütles Kaarelson.

Ta märkis, et sõitis suvel pikaks ajaks Eestisse, mille jooksul "näitaja langes poole võrra". "Seega peaks põhjus olema milleski, mis on seotud Gruusiaga," kinnitas diplomaat.

Suursaadik teatas, et kõrge pliisisaldus organismis võib põhjustada tõsiseid tervisevaegusi, raskmetallide levimine vereringega kahjustab maksa, aju ja neerusid. "Verest saab selle eemaldada, kuid see võib jääda keha muudesse elunditesse. Ohtlikud sümptomid võivad ilmneda ka 20 aasta pärast, kui plii ladestub luudesse," hoiatas Kai Kaarelson.

Kõrgendatud pliisisaldus veres avastati ka Gruusias asuval Eesti konsulil Jürgo Lool. Diplomaat peab põhjuseks seda, et ta liigub Tbilisis sageli ringi jalgsi. Ta ei välistanud, et Mendelejevi perioodilisuse tabeli 82. elemendi (Pb — plumbum) sattumine tema kehasse toimus kohaliku õhu sissehingamisega.

Samal ajal Eesti Gruusia saatkonna atašeel poliitilistes- ja majandusküsimustes Markus Göringil, kes on riigis töötanud aastaid, pliisisalduse suurenemist veres ei tuvastatud, nagu ka temaga kaasa tulnud abikaasal.

Gruusias algas rahvusvaheline õppus Agile Spirit >>

Kuid nende kolmeaastase poja pliikontsentratsioon osutus lubatud normi ületavaks. Seetõttu otsustas diplomaat saata oma pereliikmed koju ega ole veel otsustanud, kas kutsuda nad tagasi oma teenistuskohta või mitte.

Tagid:
pliisisaldus, plii, poliitika, tervis, suursaatkond, Markus Göring, Jürgo Loo, Kai Kaarelson, Gruusia, Eesti

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  18
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9