00:20 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Логотип социальной сети Facebook

Internetihiide trahvitakse terrorismipropaganda eest

© AP Photo / dapd, Joerg Koch
Uudised
lühendatud link
24 0 0

Euroopa Komisjon tahab internetifirmade nagu Google, Twitter ja Facebook karistamist rahatrahvidega, kui need ei eemalda oma platvormilt äärmuslikke postitusi tunni aja jooksul pärast nende ilmumist. Ettepanek vajab EL-i liikmesriikide ja Euroopa Parlamendi heakskiitu.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Komisjoni väljapakutud reeglid on osa kavast suurendada Euroopa Liidu julgeolekut, vahendas Pealinn viitega BNS-le komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnu. Tund aega on "kriitilise (tähtsusega) aken, mille jooksul tehakse kõige rohkem kahju", lisas Juncker.

Tšetšeenid hirmutasid sakslasi — migratsiooniseadusi karmistatakse >>

"Propaganda, mis loob tingimusi, õhutab või õilistab terroriakte", tuleb kustutada, nõuab Komisjon. Kohalike võimude kanda jääks kohustus teavitada ettevõtteid äärmuslikust materjalist, mis nende platvormidele on postitatud.

Komisjon tahab, et internetifirmad rakendaksid meetmeid, nende seas automatiseeritud süsteemide paigaldamist, et vältida eemaldatud materjali uuesti üles laadimist. Ettevõtteid, mis nõudeid ei täida, ähvardavad rahatrahvid kuni nelja protsendi ulatuses nende iga-aastasest kogukäibest.

Nii Google kui Facebook teatasid avalduses, et mõistavad hukka äärmusliku materjali postitamise oma platvormidel.

Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool >>

Siseminister Andres Anvelt käis mullu kevadel visiidil Ameerika Ühendriikides, et kohtuda Google, Facebooki ja Twitteri esindajatega. Kohtumise eesmärgiks oli parandada koostööd interneti ja sotsiaalvõrgustike ettevõtetega äärmusluse vastases võitluses. Ehkki Eestis on terrorismioht madal, puudutab Anvelti sõnul terrorism siiski kõiki meie inimesi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Terrorismi alged, inimeste radikaliseerumine ja värbamine saab tihti alguse just küberruumis. Siin on koostöö nii era- kui ka kolmanda sektoriga möödapääsmatu ja ülioluline, sest just nende käes on võti terrorismi õhutamise takistamiseks," ütles Anvelt.

Tagid:
internet, sotsiaalmeedia, rahatrahv, propaganda, terrorism, EL, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  19
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9