23:46 17. November 2018
Kuula otse
  • USD1.1346
  • RUB74.9036
Euroopa Liit pikendas isikupõhiseid sanktsioone Venemaa vastu, illustreeriv foto

Euroopa Liit pikendas isikupõhiseid sanktsioone Venemaa vastu

© Sputnik / Владимир Сергеев
Uudised
lühendatud link
20 0 0

Euroopa Liit pikendas isikupõhiseid sanktsioone Venemaa vastu. Moskvas märgiti seda sammu kommenteerides, et Venemaa areneb oma rada pidi ja sanktsioonidele tähelepanu ei pööra.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Sanktsioonid jäävad jõusse 2019. aasta 15. märtsini. Need hõlmavad varade külmutamist ja reisipiiranguid, teatas EL-i Nõukogu pressiteenistus, vahendab RIA Noovsti.

Moskvas märgiti seda sammu kommenteerides, et Venemaa areneb oma rada pidi ja sanktsioonidele tähelepanu ei pööra.

2014. aasta märtsis kehtestas Euroopa Liit individuaalsed piirangud venelaste ja ukrainlaste vastu, keda süüdistab "Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse õõnestamises". Sellest ajast peale on neid järjepidevalt poole aasta võrra pikendatud.

Kas Venemaa peaks Euroliitu sanktsioonide eest tänama? >>

Samas on sanktsioonide nimistu Ukraina kodanike, Donetski ja Luganski isehakanud rahvavabariikide juhtide ja maakaitseväe esindajate, samuti Venemaa poliitikute, ühiskonnategelaste ja juriidiliste isikute arvel pidevalt laienenud. Praegu on nimekirjas 155 inimest ja 44 organisatsiooni.

Moskva on omakorda korduvalt süüdistused Ukraina asjadesse sekkumises tagasi lükanud ja teatanud, et temaga sanktsioonide keeles kõnelda on kontraproduktiivne.

Tagid:
poliitika, sekkumine, kodanik, reisipiirang, vara, sanktsioonid, EL, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad