07:48 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Uudised
lühendatud link
40 0 0

Volikirja üleandmisel kinnitasid Eesti suursaadik Jonatan Vseviov ja USA president Trump Eesti ja USA pikaajalisi häid suhteid.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Esmaspäeval, 17. septembril andis Eesti uus suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov president Donald Trumpile üle oma volikirja, edastas valitseuse kommunikatsioonibüroo.

"USA toetus Eestile on alati olnud tugev. Eriti on seda tunda meie iseseisvuse 100. juubeli aastal — Eesti president kohtus mõned kuud tagasi USA presidendiga, koostöö toimib igal tasandil," märkis suursaadik Vseviov.

Ära märkimist leidis Eesti kaitsekulutuste tase ning osalemine välismissioonidel. Samuti tõsteti esile küberjulgeoleku olulisust ning kahe riigi head koostööd selles valdkonnas.

Meedia andmeil saab uueks suursaadikuks USA-s Jonatan Vseviov >>

"USA ja Eesti on head liitlased ning hindame kõrgelt USA panust meie regiooni julgeolekusse. Meil on ühine nägemus tänapäeva julgeolekuohtudest, millele me koos vastupanu osutame," sõnas suursaadik Vseviov.

Jonatan Vseviov lõpetas Tartu Ülikool politoloogia erialal ning seejärel omandas ta magistrikraadi Georgetowni Ülikoolis julgeoleku-uuringute erialal. 2004. aastal asus Vseviov tööle välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna atašeena, kust ta liikus edasi poliitikadiplomaadiks Eesti suursaatkonda Washingtonis.

2008. aastast on Vseviov töötanud kaitseministeeriumis. Aastatel 2014-2016 oli kaitseplaneerimise asekantsleri ametikohal ning 2016. aasta jaanuarist asus ta tööle kaitseministeeriumi kantslerina.

Eelmise aasta 1. septembril USA presidendile Donald Trumpile volikirja üle andnud Lauri Lepik esitas ise lähetusest tagasi tulemise avalduse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti 1. juunil.

Oma ametlikus vastuses põhjendas Lepik oma lahkumist sellega, et on 13 aastat järjest olnud välislähetuses, nendest viimased seitse aastat päris intensiivsetel ametikohtadel suursaadikuna Ukrainas, NATOs ja Ameerika Ühendriikides ning selline tempo lihtsalt väsitab ja kurnab.

Eesti suursaadik USA-s kutsutakse tagasi >>

Postimehe allikate kinnitusel on Lepiku sedavõrd kiire lahkumine seotud alkoholiprobleemidega, mida mees ise ei kommenteerinud, vahendas Sputnik Eesti viitega ERR-le.

Tagid:
poliitika, diplomaat, suursaadik, volikiri, suursaatkond, Jonatan Vseviov, Donald Trump, Eesti, USA

Peamised teemad