12:28 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
50 0 0

Ameerika kaubandushiid otsustas kõrvaldada müügilt sirbi ja vasaraga ning CCCP-kirjaga T-särgid, mis pahandasid Balti riikide poliitikuid.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Nõukogude sümboolikaga T-särkide müümise vastu protestisid teravalt leedukad, kelle hinnangul solvas taoline kaubavalik nõukogude repressioonide käes kannatanuid, edastab ERR.

Mitmed Leedu poliitikud võtsid avalikult Walmarti vastu sõna, näiteks välisminister Linas Linkevicius küsis Twitteris otse: "Te ei ostaks ju natsisümboolikaga riideid, ega ju?"

Balti poliitikud protestisid CCCP-särkide müügi vastu USA poeketis >>

Nüüd teatas Walmart leedulannast Europarlamendi saadik Inese Vaiderele saadetud kirjas, et on otsustanud kõnealused särgid müügist maha võtta, sh kolmandatelt platvormidelt.

Balti riikide poliitikud, sealhulgas kolm Isamaa juhtliiget, saatsid protestikirja USA kaubandusketile Walmart, kutsudes seda loobuma NSV Liidu sümboolikaga särkide müümisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Meile valmistab pettumust, et maailma ning USA suurim jaemüüja Walmart ei tunnista ega austa miljoneid eri rahvustest ohvreid, kes kannatasid Nõukogude režiimi all — küüditatud, sealhulgas vanurid, imikud ja lapsed, poliitvangid, teisitimõtlejad, vastupanuliikumises osalejad ja kõik need, kes kaotasid oma elu, tervise või perekonnaliikmed Gulagis või muudes Nõukogude totalitarismi repressioonides," kirjutasid Eesti, Läti ja Leedu juhtpoliitikud oma kirjas Walmarti juhtidele.

"CCCP": olla või mitte olla — sõltus Tallinna linnaametnike otsusest >>

Sellele kirjutasid Eestist alla Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, justiitsminister Urmas Reinsalu ning Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam.

Eesti rahvusvähemuste esindajad tõdesid ühes Eesti juhtivas väljaandes ilmunud infograafika puhul nii isiklikku solvangut kui ka rahvustevahelise vaenu õhutamist, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

Ajalehe Postimees paberväljaandes 19. märtsil ilmunud illustratsioon "Valijate hinnangutes peegeldub lauskriitiline hoiak" esitleb märtsis toimunud sotsioloogilise küsitluse tulemusi toetuse kohta ametisolevale valitsusele. Seal olid Eesti rahvusvähemuste esindajate iselomustuseks kasutatud sümbolina punase viisnurga ning sirbi ja vasara kujutist.

Üllitise on hukka mõistnud Eesti valitsusjuht Jüri Ratas. Ning Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar avaldas oma Facebooki-lehel vabandussõnad, kuid esitas need ainult oma ajalehe lugejatele:

"Tänases Postimehe paberlehes on ilmunud graafikuelement, mis ei kajasta kuidagi Postimehe toimetuse seisukohti. Tegu oli tähelepanematuse ja graafiku ebaõnnestunud ikoonivalikuga. Mul on siiralt kahju ja vabandan Postimehe lugejate ees."

Инфографика в газете Postimees
© Фото : Скан инфографики из газеты Postimees
Postimehes ilmunud illustratsioon
Tagid:
sirp, sümboolika, poliitika, müük, nõukogudeaegne, Walmart, NSV Liit, Leedu, Läti, Saksamaa, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad