07:30 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Uudised
lühendatud link
58 0 0

Süsteemse analüüsi- ja prognoosimiskeskuse president Rostislav Ištšenko selgitas põhjuseid, miks Ukraina sõjaväelased siirduvad meelsasti inglise keelt õppima riikidesse, kus inglise keel ei ole riigikeeleks.

TALLINN, 20. september — Sputnik. 18-meheline rühm Ukraina armee sõjaväelasi viibib Eestis eesmärgiga täiendada oma inglise keele oskuse taset. Sellest teavitas Eesti Kaitsejõudude pressiteenistus.

Ukraina saatis järjekordse rühma sõdureid Eestisse ravile >>

Eesti Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste strateegia ja sõjaajaloo õppetooli ülema Risto Lumi sõnul saabusid ukrainlased Eestisse möödunud aastal käivitatud pilootprojekti jätku raames.

Meediale antud kommentaarides märkis Lumi, et Ukraina on võtnud kursi NATO blokki astumisele ning see tähendab, et Ukraina armeel tuleb tingimata suurendada oma ridades inglise keele oskusega sõjaväelaste arvu.

Rostislav Ištšenko arvates on "inglise keele õppimine" päris heaks kattevarjuks Ukraina sõjaväelaste Eesti-visiidi tegelikule eesmärgile.

"NATO-s toimib programm, mille alusel on eraldatud teatav rahastus. Tuleb välja, et nõnda on hea nii ühele kui teisele. Eestlased saavad mingisuguse rahakese ning kaheksateist Ukraina sõjaväelast sõidavad tasustatud lähetusse – puhkavad pisut Eestis, tehes näo, et õpivad inglise keelt," lausus ekspert kommentaaris portaalile Sputnik Eesti.

Tööjõu väljavool Ukrainast: kodus on hea, aga külas veel parem >>

Niisuguseid sõite nimetas Ištšenko "pintsakuturismiks", kui "sõidate justkui komandeeringusse, tegelikult aga – puhkama."

"Kui sedasama oleks korraldanud Hiina, siis oleksid nad sõitnud Madagaskarile või Uruguaysse hiina keelt õppima. Neil oleks olnud täiesti ükskõik," lausus politoloog kokkuvõtteks.

Tagid:
inglise keel, puhkus, rahastamine, sõjaväelased, Eesti kaitsevägi, sõjavägi, Risto Lumi, Eesti, Ukraina

Peamised teemad