12:22 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna juhataja, ametkonna  ametlik esindaja Maria Zahharova konverentsil  Baltic Weekend 2018

Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad

© Фото: Baltic Weekend
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (235)
8312

Surve rahvusvahelisele teabeagentuurile Sputnik on tingitud tema töö efektiivsusest, ütles Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna juhataja, ametkonna ametlik esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 20. september — Sputnik. 20.–21. septembrini Peterburis toimuva rahvusvahelise konverentsi Baltic Weekend 2018 raames leidis aset arutelu "Reporter barrikaadidel: miks pole enam neutraalset ajakirjandust". Ühe eeskõnelejana esines Venemaa välisministeeriumi ametlik esineja Maria Zahharova, puudutades Sputnikule surve avaldamise teemat.

Ebamugavad küsimused: miks Sputnikut Eestis taga kiusatakse >>

Tema sõnul on rünnakud Sputnikule lääneriikides tingitud tema tegevuse vaieldamatust tõhususest. Tänases teabekeskkonnas tähendab see, et meediakanal on leidnud optimaalse viisi oma auditooriumi jaoks olulise info edastamiseks.

Seda on soodustanud mitmekesisus teabeedastuse vahendite osas, mille hulgas on internet, raadio, sotsiaalvõrgustikud ja teised, märkis diplomaat.

"Ja kui Sputnik kujunes tõhusaks, siis kõik probleemid algasidki. (…) Pekstakse seda, kes on tõhus," rõhutas Zahharova.

Arutelust "Reporter barrikaadidel: miks pole enam neutraalset ajakirjandust" võtsid osa ka meediaagentuuri Rossija Segodnja kommunikatsiooni- ja avalikkussuhete direktor Pjotr Lidov, Sputnik France peatoimetaja Vera Kolessina ja Sputnik Eesti juht Elena Cherysheva.

Sputnik Eesti juht on üks Venemaa meedialiidritest >>

Teabeagentuur Sputnik on ürituse Baltic Weekend 2018 rahvusvaheliseks põhipartneriks.

Baltic Weekend on Euroopa üks suurimaid rahvusvahelisi aruteluplatvorme, mis on loodud küsimuste arutamiseks oluliste ülemaailmsete majanduslike ja sotsiaalsete ülesannete kontekstis. 2017. aastast peale toimub Baltic Weekend kaks korda aastas – sügisel tavapäraselt Peterburis ja kevadel mis tahes linnas. 2018. aasta aprillis leidis foorum aset Kaliningradis.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Kaikaid kodaraisse

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti kirjutas, on katsetel piirata agentuuri Sputnik mõju Euroopas ja Balti riikides jätkuv ja järjepidev iseloom. Meedias käib poliitikute ja ühiskonnategelaste mahitusel ulatuslik infokampaania agentuuri mustamiseks, ametivõimud – nii riiklikud kui kohalikud – takistavad Sputniku ajakirjanike ja fotograafide tegevust ja keelduvad koostööst.

Näiteks 2017. aasta algul lõpetas BNS ühepoolses korras ja põhjuseid selgitamata lepingu Sputnik Eesti, Sputnik Latvia ja Sputnik Lietuvaga. Samaviisi talitas Läti teabeagentuur LETA.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova on varem väitnud, et Moskvale on hästi teada raskused, millega vene meediakanalid eesti teritooriumil kokku põrkuvad. Tema sõnul on ametliku Tallinna seesugune positsioon vastuolus väljakuulutatud sõna- ja teabevabaduse kaitsmise eesmärkidega.

Puhka rahus: päev, mil suri Eesti hea ajakirjandustava >>

Zahharova väljendas kahtust, et niisugune suhtumine Venemaa meediasse ei ole juhuslik, vaid kujutab endast võimude poliitikat alternatiivsete teabeallikate piiramisel.

Teema:
Meedialahingud (235)
Tagid:
meedialahingud, meedia, ajakirjandus, sõnavabadus, konverents, Baltic Weekend 2018, Venemaa välisministeerium, Sputnik Eesti, Sputnik, Elena Cherysheva, Maria Zahharova, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad