13:16 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
25 0 0

Katoliku kirikut raputanud seksuaalse väärkohtlemise ja rahaskandaalid peletavad inimesi kirikust eemale ning seetõttu peab kirik muutma oma käitumist, kui tahab tulevasi põlvkondi enda juures hoida, tunnistas paavst Franciscus Tallinnas Kaarli kirikus peetud noortekohtumisel.

TALLINN, 25. september — Sputnik. "Neid pahandavad seksuaalsed ja majanduslikud skandaalid, millele ei vastata selge hukkamõistuga, samuti meie valmisolematus noorte inimeste elusid ja tundlikkust tõeliselt hinnata, ning passiivne roll, mida neile omistame," rääkis katoliku kiriku pea kõneldes noortest, kes võõrduvad kirikust, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Paavst Franciscus saabus Eestisse >>

"Kui meie, täiskasvanud, keeldume tunnistamast mõnd ilmselget olukorda, siis öelge meile otse: "Kas te siis ei mõista?" Mõned otsekohesemad teie seast võiksid isegi öelda: "Kas te siis ei taipa, et keegi ei kuula teid enam ega usu seda, mida tahate edastada?" Meie ise peame muutuma; peame mõistma, et tahtes teie kõrval olla, peame muutma mitmeid olukord, mis teid viimaks eemale tõukaksid," ütles paavst Franciscus.

"Tahame neile vastata; nagu te ise väljendasite, tahame olla läbipaistev, külalislahke, aus, inimestele avatud, suhtlev, ligipääsetav, rõõmus ja interaktiivne kogukond," ütles Franciscus.

Paavst Franciscus saabus teisipäeva hommikul Eestisse ühepäevasele visiidile, mille käigus ta pidas Kaarli kirikus oikumeenilise noortekohtumise.

Paavst sai täna järjekorras 37 647 Eesti e-resident, kui president Kersti Kaljulaid andis paavstile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub alates 2014. aasta detsembrist riigi poolt väljastatavat digitaalset identiteeti, et inimestel üle ilma oleks võimalik kasutada nii meie e-teenuseid kui turvalist võimalust enda tuvastamiseks.

Paavst tahab parandada Balti riikide suhteid Venemaaga >>

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
rahaskandaal, ahistamisskandaal, noored, kirik, Rooma katoliku kirik, Kersti Kaljulaid, paavst, Franciscus, Rooma, Eesti

Peamised teemad