06:56 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Uudised
lühendatud link
37 0 0

Saksa kantsler Angela Merkel hoiatas pühapäeval USA presidenti Donald Trumpi ÜRO "hävitamise" eest. Trump ei oska näha lahendusi, milles võidavad mõlemad pooled, selle asemel arvab ta, et mis tahes rahvusvahelistel kõnelustel saab olla vaid üks võitja, lisas Merkel.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik.  Merkeli sõnul usub ta, et multilateraalsus on lahendus paljudele maailma probleemidele, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Usun, et millegi hävitamine midagi muud välja arendamata on äärmiselt ohtlik," lausus Merkel valimiskampaania üritusel Baieris.

Eesti ei sattunud USA "usaldusväärsete sõprade" nimekirja >>

Trump ütles eelmisel nädalal ÜRO peaassambleel, et tema ja ta valitsus "lükkavad tagasi globalismi ideoloogia ning embavad patriotismi doktriini".

"Üleilmne valitsemiskord" on "sunni ja domineerimise vorm", mille "vastu peavad vastutustundlikud riigid end kaitsma", lausus ta.

Trump häbistas end ÜRO kõnega
© Sputnik / President of the Ukraine Press-Service/Nikolay Lazarenko

USA presidendi Donald Trumpi etteasted ÜRO Peaassamblees ja sellele järgnenud pressikonverentsil lõi ajakirjanduse ja sotsiaalvõrgustikud lausa kihama: lisaks ameeriklaste riigipea muudele "tulistele" avaldustele arutletakse tema poolt väljakuulutatud USA sõprade nimekirja üle, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

Ainsaks "kõige usaldusväärsemaks" Ameerika Ühendriikide sõbraks Euroopas peab president Donald Trump Poolat, kõneldes temast kiidusõnadega oma ettekandes New Yorgis ÜRO Peaassambleel ja istungile järgnenud pressikonverentsil. Baltimaad polnud aga nimekirja sattunud, ehkki varem peeti neid eurooplaste seas Poola kõrval kõige ameerikameelsemateks EL-i riikideks.

Saksamaa välisminister rääkis kriisist suhetes USA-ga >>

Trump häbistas end ÜRO kõnega. Ameerika impeeriumil, nagu ka tema Briti eelkäijal, oli suurepärane vaist avalike suhete alal ja suurepärane võime teistele sisendada, et temasse tuleb suhtuda veidra seguga hirmust, austusest, kadedusest ja imetlusest. Maailma hegemoonile jaoks on see mitte ainult kuldaväärt oskus: see on ka hegemoonia säilitamise võti, vahendas uudsteportaal Sputnik Eesti RIA Novosti autori arvamust.

Tagid:
rahvusvaheline, majandus, poliitika, etteaste, hävitamine, ÜRO, Donald Trump, Angela Merkel, Saksamaa, USA

Peamised teemad