15:58 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Uudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
4420

Suurbritannia välisminister Jeremy Hunt kutsus Euroopa Liitu üles mitte muutuma "Nõukogude Liidu sarnaseks" vanglaks.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Hunt ründas kriitiliselt EL-i poliitikat Suurbritanniaga Brexiti asjus peetavatel läbirääkimistel. Ta väitis, et Brüssel "karistab" Londonit tema otsuse eest ühendusest lahkuda, vahendas RIA Novosti

Briti välisminister leidis vastaspoole silmast pinnu >>

"Mis on juhtunud Euroopa unistuse veendumuste ja ideaalidega? EL loodi selleks, et kaitsta vabadust. Nõukogude Liit oli see, kes keelas inimestel ära minna," ütles ta pühapäeval Konservatiivide Partei kongressil esinedes. 

Eelnevalt lükkasid Euroopa Liidu riigid tagasi Suurbritannia peaministri Theresa May niinimetatud Chequersi plaani, mis pakkus välja Suurbritannia ja EL-i vahelise vabakaubandustsooni loomise, mis näinuks ette ühtset registrit tööstuskaupadele ja põllumajandustoodangule. See on pool aastat enne Brexitit läbirääkimised sisuliselt ummikusse viinud.

"Õppetund, mille ajalugu meile ette annab, on selge. Kui te muudate Euroopa Liidu vanglaks, ei hakka lahkumissoov kahanema, vaid hoopis kasvama. Ja meie ei jää ainsaks vangiks, kes ihkab põgened," ütles välisminister.

"Kui te lükkate tagasi sõbrakäe, mille meie peaminister teile on ulatanud, siis keerate te selja partnerlusele, mis on andnud Euroopale suurema turvalisuse, suurema vabaduse ja rohkem võimalusi kui ealeski varem ajaloos," rõhutas Hunt.

Ta kritiseeris Euroopa Liidu ettepanekut Põhja-Iirimaa jäämiseks Tolliliitu Suure reede kokkuleppe täitmise nimel, teatades, et Suurbritannia ei nõustu mitte kunagi piiri tekkimisega oma territooriumil.

Tänan teid, Theresa: Londongrad hävitatakse seestpoolt >>

Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust 2019. aasta 29. märtsil. Läbirääkimised Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise teemal kestavad eelmise aasta suvest ega ole veel käegakatsutavaid tulemusi andnud. Kõigis küsimustes, sealhulgas tulevase kaubandusrežiimi osas, püsib ebakindlus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Tagid:
poliitika, kaubandus, vangla, majandus, Brexit, NSV Liit, EL, Jeremy Hunt, Theresa May, Suurbritannia

Peamised teemad