06:34 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
48 0 0

Eesti meeskonnad võitsid peaauhinnad pühapäeval lõppenud Electric Marathon Tallsinki - Monte Carlo 2018 elektriautode ralli, mis läbis 10 riiki ja koosnes 30 vahefinišist.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Viimase etapi ja ühes sellega võidukarika ülikoolide arvestuses võitis Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskond koosseisus Robert Arlet Uusna ja Mart Pärtel Nissan Leaf EV roolis. Vabaklassi kategoorias oli parim Eesti ekipaaž koosseisus Avo Väliste Kaido Sõmer autoga Tesla Model S.

Monte Carlos toimunud pidulikul autasustamise tseremoonial andsid auhinnad üle F1 maailmameister Nico Rosberg ja Täievoliline minister, Monaco vürst Albert II Fondi asepresident Tema Excellents Bernard Fautrier.

Ülikoolide arvestuses saavutas Eesti meeskonna järel teise koha Kaliningradi ülikoolide ühendmeeskond, kolmandal kohal lõpetas Keio ülikooli meeskond Jaapanist. Neljas ja viies olid Soomet esindavad Aalto ülikool ja Kagu-Soome rakenduskõrgkool (XAMK) Kotkast ning kuues Monaco rahvusvahelise ülikooli naiskond.

Elektrisõidukite maratonist osavõtjad: tulevik kuulub elektriautodele >>

Vabaklassis saavutas teise koha eelnevate elektriautode ralli kahekordne võitja Team Särtsuauto meeskond Eestist ja kolmanda koha Tšehhi meeskond. Elektriautoks ümber ehitatud ja Eestit esindav Pobeda M20 jõudis väärikalt finišisse ning oli neljas.

Kokku osales erinevatel etappidel 48 meeskonda 10 erineva automargiga, kogudistantsil oli meeskondi 10.

18. septembril anti Eestimaa pealinnas avastart üritusele "Elektrisõidukite maraton" (Electric Marathon). "Maratoonarite" teekond marsruudil Tallinnast ja Helsingist Monte Carlosse vältab ligi kaks nädalat, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Elektrisõidukite maratoni peakorraldaja, Monaco aukonsul Eestis Jüri Tamm teatas kommentaaris portaalile Sputnik Eesti, et kui esimesel maratonil 2011. aastal osales kõigest kaks elektrisõidukit, siis tänavu on neid juba kümneid. Tänavust üritust austasid oma tähelepanuga ka tuntud inimesed.

© Sputnik / Денис Пастухов, Глеб Нечволодов
18. septembril anti Eestimaa pealinnas avastart üritusele "Elektrisõidukite maraton" (Electric Marathon)

Nii on signaali elektrisõidukite liikluse alguseks andnud ametiisikud nagu näiteks Eesti peaminister Jüri Ratas, Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov, Saksamaa suursaadik Christoph Eichhorn, Jaapani suursaadik Yoko Yanagisawa ja Tallinna aselinnapea Vadim Belobrovtsev.

Teispäeval stardib Tallinnast elektriautode maraton >>

Jüri Ratas istus ka ise elektriauto rooli, et sümboolselt toetada niisuguste valdkondade arendamist nagu roheenergia ja elektritransport. Rallist osavõtjad ja maratoni piduliku avastardi pealtvaatajad on veendunud, et kinnitus "elektriauto on tulevikuauto" vastab täielikult tõele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
elektriauto, tehnoloogia, maraton, võit, Electric Marathon, Tallinna Tehnikakõrgkool, Monte Carlo, Helsingi, Eesti

Peamised teemad