11:51 21. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1030
  • RUB70.3933
Eesti toetad Mali inimesi

Ratas Malis: toetame abivajajaid, et nad ei peaks kodusid hülgama

© Фото : Riigikantselei
Uudised
lühendatud link
52 0 0

Eestile on oluline toetada Mali inimesi, et neil oleks kodumaal turvaline elukeskkond ja väljavaated paremaks eluks, kinnitas peaminister Jüri Ratas Mali president Ibrahim Boubacar Keïtale.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Ratase sõnul on Aafrika riikide toetamine riigikorra tugevdamisel, inimõiguste tagamisel, majanduse elavdamisel ja töökohtadel loomisel ainuke kestlik eeldus sellele, et inimesed ei hülga oma kodusid ega lange smugeldajate küüsi ning julgevad naasta kodumaale, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Eesti pakub Malile, kõigile Aafrika Liidu riikidele oma e-riigi ehitamise kogemust, mis aitab nii majandust elavdada kui ka noortele töökohti luua," ütles Ratas.

Eelmise aasta lõpus allkirjastas peaminister Ratas Aafrika Liiduga hea tahte leppe e-valitsemise arendamiseks. Mali esindajad on mitu korda külastanud Eestit, et tutvuda e-riigi võimalustega.

Eesti jalaväerühm Malis alustas väekaitse ülesannete täitmist>>

Премьер-министр Эстонии Юри Ратас с эстонскими военнослужащими в Мали
© Фото : Riigikantselei
Ratas ja Terras tutvuvad Põhja-Mali linnas Gaosse Prantsusmaa sõjalisel operatsioonil Barkhane osalevate Eesti kaitseväelaste tööga.

Mali arengut pärsivad äärmuslik vaesus, sagedased näljahädad, konfliktid, vägivaldne äärmuslus ning ebaseaduslik ränne ja sellega seotud organiseeritud kuritegevus. Euroopa Liidu välisteenistuse andmeil elab 61 400 Mali inimest sisepaguluses, naaberriikides elab 138 000 Mali põgenikku.

Sel aastal on Eesti toetanud Malit 50 000 euroga ÜRO humanitaarasjade koordineerimisbüroo kaudu. Eesti on panustanud Euroopa Liidu Aafrika usaldusrahastu ja teiste arengu- ja humanitaarabi projektide kaudu Aafrika arengusse kokku ligikaudu 4,7 miljonit eurot.

Eesti sõjaväelane Malis
© AP Photo / Geert Vanden Wijngaert

Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtusid eile Bamakos ka ÜRO rahuvalvemissiooni MINUSMA juhtide, kindralleitnant Dennis Gyllensporre ja ÜRO peasekretäri eriesindaja Mahamat Saleh Annadifiga ning Euroopa Liidu väljaõppemissiooni (EUTM Mali) juhi brigaadikindral Enrique Millán Martíneziga.

ÜRO MINUSMA missioonil osaleb praegu kolm Eesti staabiohvitseri ning EUTM Malis kokku neli instruktorit, staabiohvitseri. Lisaks töötab septembrist Malis Euroopa Liidu tsiviilmissioonil EUCAP Sahel inimõiguste ja soolise võrdõiguslikkuse ekspert Eestist.

Mikser: olukord Malis mõjutab kogu Euroopa julgeolekut>>

Peaminister kinnitas, et Eestile on väga oluline mõlemal missioonil osalemine ning plaanis on sellega jätkata ka tulevikus.

Täna tutvuvad Ratas ja Terras Põhja-Mali linnas Gaosse Prantsusmaa sõjalisel operatsioonil Barkhane osalevate Eesti kaitseväelaste tööga.

Tagid:
Jüri Ratas, Mali, Eesti

Peamised teemad