02:32 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
Kas USA toodab Gruusias bakterioloogilist relva (7)
9931

Holland saatis venelased välja juba aprillis, kui kõik teisedki, kuid see, et nad OPCW (Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioon) järgi luurasid, meenus neile alles nüüd. "Nii peab," öeldi neile USA-s, kui nad ise seda täpsustada soovisid ja lisati: "Kui midagi on, siis viidake meile." Nii tehtigi. Kurb on, tüdrukud

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Kurb on, tüdrukud. Kas NATO saaks Nelja ratsu klubiks (Ilfi ja Petrovi "12 tooli" järgi) ümber nimetada? Tundub, et see nende banaalne NATO tuleks kuidagi ümber nimetada millekski originaalsemaks. Miks mitte "Nelja hobuse klubiks".

Seal öeldi kunagi nende venevastastest asjade kohta: "Igav on, tüdrukud." Nii nad siis otsustasid, et see pole igav, see peaks olema kurb. Eriti seetõttu, et erinevalt GRU-st, mis oskab ainult sisse murda ja mürgitada, ja sedagi mitte korralikult, USA luure toimib aga eksimatult.

See teadis täpselt, millal Venemaa kaitseministeerium hakkab rääkima Pentagoni bioloogide surmavatest katsetest Gruusia Lugari laboratooriumis.

Tegelikult teadsid seda kõik, sest kõik Moskva saatkondade sõjaväeatašeed said sellele briifingule kutse. Kuid ainult ameeriklased tegid sellest vajalikud järeldused. Kuigi mitte ainult, ka hollandlased ja britid. Nendele piisab vaid märguandest. Ja see antigi just õigel ajal, et summutada kogupauguga süüdistused bakterioloogilise relva väljatöötamises.

Putin rääkis miljonitest küberrünnakute katsetest tänavusel MM-il, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Ja läkski lahti. Alustati Haagis, Londonis noogutati kaasa, apoteoosini läks asi Washingtonis ja kõik pandi kokku Brüsselis. Siin polnud NATO kaitseministritel küll piisavalt liha luudel, et luua kiberväejuhatus ja kutsuda üles sellesse panustama. Kas sellel nüüd enam mõtetki on, kui vene agendid niigi muudkui kõrbevad, isegi kui midagi sellist ei tehtagi? Kohatu küsimus. Nagu ka see, miks saatis Holland venelased välja aprillis, kui kõik teisedki, kuid alles nüüd meenus neile, et nad luurasid OPCW tegevuse järele.

Kas USA toodab Gruusias bakterioloogilist relva>>

"Nii on vaja," öeldi neile USA-st, kui nad seda täpsustada tahtsid ja lisati: "Kui midagi on, viidake meile." Nii tehtigi. "Kõike selgitavad teile ameeriklased," lõpetasid hollandlased oma osa "paljastustest", varjamatagi, kust see pärineb. Ja seda kogunes piisavalt. Lisaks OPCW-le sattusid "Venemaa küberründe" alla WADA, USADA, FIFA, Haagi keemialabor ja Ameerika tuumatehnoloogiaettevõte Westinghouse. Enesestki mõista Trumpi valimised 2016. aastal ja Boeingu uurimine 2014. aastal. Üldiselt kogu tsükkel. Hollandile piisas neljast GRU-šnikust, USA-s töötasid samad mehed ja lisaks neile veel kolm. Ei ühtki Boširovit aga Petrovi. Seegi on juba edu. Kuid ega needki kaugel olnud – neid nähti iga nurga peal.

Häkkerid ei pea tingimata kohale tulema, arvutivõrku saab tungida ka kodust, diivanilt tõusmata. Ega see pole mõni Skripali mürgitamine. Nende ilmumist OPCW väravasse seletavad hollandlased lihtsalt — eemalt sissetungimine ei tulnud välja. Loogiline ju. See on nagu televisioonis, kui tahad selget pilti, tuleb tulla Ostankino teletorni. Imelik, et nende autost ei leitud antennide, muude vidinate ja prahi hulgast nende põhitööriistu — muukrauda ja kirvest.

Eesti diplomaadid Gruusias taluvad pliimürgitust, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Läänele pole mingeid etteheiteid. Vastupidi. Lõpuks ometi võeti seal Putinit kuulda. Ta ütles, et oleks parem, kui kõik, kes ikka veel soovivad sanktsioone kehtestada, teeksid seda kõik korraga. Nii nad siis käisidki välja kõik, mis neil oli. Naudingut võib loomulikult pikemaks venitada. Seal venitab iga episood eraldi karistuse välja, kuid iga episood võib ka põrmuks muutuda. Ja kui väikesed mehed kampa kogunevad, siis on neid palju raskem laiali peksta. Pole mingit tegu ollagi, kuid üheskoos sumiseb ja häirib. Ühe võib kergelt maha lüüa aga kõiki minema ajada on võimatu. Selle peale loodetaksegi. Lugari laboris samamoodi.

Muide, ameeriklasi ei kahtlustanud bioloogilise relva väljatöötamises mitte ainult meie. Prantsusmaa ja Saksamaa teadlased paljastasid Pentagoni samuti putukate kasutamises ja viiruste levitamises. Seda programmi nimetatakse "Liitlasputukateks". Muide, ka nii võiks NATO ümber nimetada, sest hobused on nende jaoks liiga üllad loomad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Kas USA toodab Gruusias bakterioloogilist relva (7)
Tagid:
GRU, NATO, Eesti

Peamised teemad