03:34 17. Juuni 2019
Kuula otse
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

Zahharova kaasmaalastele välismaal: tänan teid, et usute meisse

© Sputnik
Uudised
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (31)
33811

Maria Zahharova kinnitas, et Venemaa jätkab jõupingutusi kaasmaalaste kaitsmiseks välismaal, vene keele ja kultuuri edendamist.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja tänas välismaal elavaid venemaalasi selle eest, et nad usuvad Venemaa võimekusse. Sellest rääkis Maria Zahharova Moskva-Tallinna videosilla ajal.

"Tänan teid, et usute meisse", ütles Zahharova, vastates organisatsiooni "Euroopa Venemaa kaasmaalased" Eesti allorganisatsiooni esindaja Sergei Tšaulini küsimusele. Zahharova kinnitas, et Moskva teeb jätkuvalt kõik võimaliku, et edendada välismaal vene keelt, vene kultuuri ja vene haridust.

Videosild Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktori Maria Zahharovaga toimus teisipäeval Sputnik Eesti pressikeskuses Tallinnas. Ürituse käigus vastas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja küsimustele rahvusvahelisest poliitikast, Moskva seisukohast vene hariduse ja keele olukorra kohta Balti riikides.

Eesti ajakirjanikud saavad Maria Zahharovale küsimusi esitada >>

Videosillas osalesid ka Tbilisi ja Chisinau. Varem pakkus Sputnik Eesti meediaväljaannete ajakirjanikele võimalust isiklikult Maria Zahharovale küsimusi esitada.

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (31)

Samal teemal

Vene keele duell: Sputniku peatoimetaja heitis Porošenkole väljakutse
Vene keel kõrgustes: Ušakovs, Aas ja Šimašius ronisid Vabadussamba tippu
Eesti otsib võimalusi venekeelse elanikkonna integreerimiseks
Briti luuret huvitab Baltimaade venekeelse elanikkonna meelsus
Venekeelse noorsoo "euroremont" Baltimaades: saame sõpradeks Venemaa vastu?
Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad
Tagid:
videosild, haridus, vene keel, Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, Venemaa, Eesti

Peamised teemad

 • Sabantui Tallinnas

  Tallinnas Tornide väljakul kogunes sadu pealinna elanikke ja külalisi, lauljaid-tantsijaid ja diplomaate, et tähistada 4. üleeuroopalist folkloorifestivali Sabantuy.

  23
 • Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus, illustreeriv foto

  European Reassurance Initiative rahastamine näeb ette "USA vägede edasise suurendamise" ja "Venemaa agressiooni heidutuse" Euroopas. Nii kulutatakse 800 miljonit dollarit "kaitserajatiste ehitustöödele, allveelaevatõrjerelvadele ja muudele kiireloomulistele prioriteetidele, mis heidutavad Venemaad". Balti riikidele on see hea uudis.

  34
 • Eesti lapsed

  Eesti konservatiivid näevad võõrtööliste arvukuse kasvus ohtu Eesti riigile, mistõttu eestlaste osakaal elanikkonnas väheneb. Vähemusrahvuste Esindajate Koja juht Rafik Grigorjan kommenteeris neid EKRE kartusi Sputnik Eestile.

  41