21:29 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Uudised
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
36411

Maailma probleemides ei ole süüdi mitte rahvusvaheline õigus, vaid need, kes seda rikuvad, ütles Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Ei saa öelda, et rahvusvaheline õigus ei saa maailma probleemide lahendamisega hakkama. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas sellest Moskva-Tallinn videosillal.

Zahharova kaasmaalastele välismaal: tänan teid, et usute meisse >>

"Kust te võtate, et rahvusvaheline õigus ei ole täiuslik. Rahvusvaheline õigus ei ole süüdi, et mõned maailmapoliitikas osalejad ei taha lahendada probleeme rahvusvahelise õiguse järgi," ütles Zahharova, vastates Eesti väljaande Baltia korrespondendi küsimusele, kuidas muuta rahvusvaheline õigus tõhusamaks.

"Nad tahavad õiguse ümber kirjutada ja luua oma reeglid," lisas diplomaat.

Maria Zahharova kinnitas ka, et Venemaa jätkab jõupingutusi kaasmaalaste kaitsmiseks välismaal, vene keele ja kultuuri edendamist, kirkjutas uudisteportaal Sputnik Eesti ennem.
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja ka tänas välismaal elavaid venemaalasi selle eest, et nad usuvad Venemaa võimekusse.

Eesti ajakirjanikud saavad Maria Zahharovale küsimusi esitada >>

Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor Maria Zahharova videosild toimus teisipäeval Sputnik Eesti pressikeskuses Tallinnas. Videosillas osalesid ka Gruusia ja Moldova.

Varem pakkus Sputnik Eesti meediaväljaannete ajakirjanikele võimalust isiklikult Maria Zahharovale küsimusi esitada.

© Sputnik
Videosild Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharovaga
Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
Tagid:
videosild, õigus, meedia, rahvusvaheline, Sputnik Eesti, Välisministeerium, Maria Zahharova, Eesti, Venemaa

Peamised teemad