18:42 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
35310

Maria Zahharova ütles, et paljudes maailma riikides elavad vene keelt mitte rääkivad inimesed, saavad portaalist Sputnik usaldusväärset teavet Venemaa kohta oma emakeeles.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova ei usu, et eestlastel, lätlastel ja leedulastel puudub võimalus hankida tõest teavet Venemaast oma emakeeles.

Официальный представитель министерства иностранных дел России Мария Захарова
© Sputnik / Евгений Биятов
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

Venemaa diplomaat ütles Moskva-Tallinn videosillal, väljaande Okno v Jevropu (Aken Euroopasse) esindaja Andrei Zarenkovi küsimusele vastates, et agentuuri Sputnik rahvuskeelsed versioonid tegutsevad paljudes maailma riikides.

"Selleks, et edastada tõest teavet Venemaast Sputnik loodigi," ütles diplomaat. Ta juhtis tähelepanu ka Sputnik Eesti pressikeskuse kujundusele, kus kõik kirjad on eesti, mitte vene keeles.

Maailma probleemides ei ole süüdi mitte rahvusvaheline õigus, vaid need, kes seda rikuvad, ütles ka Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja. 

Zahharova kaasmaalastele välismaal: tänan teid, et usute meisse >>

"Kust te võtate, et rahvusvaheline õigus ei ole täiuslik. Rahvusvaheline õigus ei ole süüdi, et mõned maailmapoliitikas osalejad ei taha lahendada probleeme rahvusvahelise õiguse järgi," ütles Zahharova, vastates Eesti väljaande Baltia korrespondendi küsimusele, kuidas muuta rahvusvaheline õigus tõhusamaks.

"Nad tahavad õiguse ümber kirjutada ja luua oma reeglid," lisas diplomaat.

Zahharova kinnitas ka, et Venemaa jätkab jõupingutusi kaasmaalaste kaitsmiseks välismaal, vene keele ja kultuuri edendamist, kirkjutas uudisteportaal Sputnik Eesti ennem.
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja ka tänas välismaal elavaid venemaalasi selle eest, et nad usuvad Venemaa võimekusse.

Teisipäeval toimus Tallinnas asuvas Sputnik Eesti pressikeskuses videosild Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna direktori Maria Zahharovaga.

Eesti ajakirjanikud saavad Maria Zahharovale küsimusi esitada >>

Varem pakkus Sputnik Eesti Eesti meediaväljaannete esindajatele võimalust videosillal osalemiseks ja Maria Zahharovale küsimuste esitamiseks.

© Sputnik
Videosild Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharovaga
Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Zahharova hinnang spekulatsioonidele "GRU polkovnikust" Boširov-Tšepigast
Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad
Zahharova: Twitteris on käivitatud Venemaa-vastane projekt uue "tüdrukuga"
Zahharova tuletas Lääneriikidele meelde Jugoslaavia pommitamisega kaasnevat vastutust
Zahharova rääkis meediavabaduse piiramise põhjustest Baltimaades
Tagid:
emakeel, meedialahingud, meedia, pressikeskus, Sputnik, Välisministeerium, Maria Zahharova, Eesti, Venemaa

Peamised teemad