01:44 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
38 0 0

Norra loetavaim veebiväljaanne Verdens Gang (VG) kirjutab, et Baltikumi põhjapoolseim suurlinn Tallinn on tuntud enda toredate kultuuriürituste ja taskukohaste spaahotellide poolest – seejuures on tegu viimaseil aastail põneva arengu läbi teinud seikluslinnaga.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. "Tallinnas on endale koha leidnud popp ja noortepärane kunstimiljöö ning vanalinn pulbitseb gurmeerestoranidest. Euroopalikud mõjud on kasuks tulnud," vahendab Pealinn viitega BNS-le VG artiklit. "Viimaste aastate vältel on Eesti pealinnast saanud ühtaegu toidumeka ja tehnolinn."

HyperTown Tallinn: Baltimaade üks suurimaid e-spordifestivale >>

Väljaanne kirjeldab Telliskivi loomelinnakut kui hipsterlikku kvartalit, mis on viimastel aastatel kasvanud kultuurseks ja trendikaks piirkonnaks. Vanadest kaubamajadest on saanud suured kunstigaleriid, butiigid ning omanäolised restoranid ja baarid.

Tallinn tahab saada maailma parima elukeskkonnaga linnaks, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Keset kvartalit asub kultuurikeskus, kuhu kogunevad nii turistid kui ka kohalikud. Restoranide ees seisavad installatsioonid, fotod ja pinksilaud," kirjutab VG.

Väljaanne märgib, et Tallinnas on veelgi hipsteripiirkondi, nagu Kalamaja, Rotermanni kvartal ja Torupilli, ning lisab intervjuu eesti-vene segaperest pärit Polina Rubtsovaga, kes avas mõned kuud tagasi Tartu maanteel koos enda itaallasest partneriga taimetoidurestorani Vegan Italy.

"Tallinna kujundavad üha enam euroopalikud mõjud. Sellepärast me julgesimegi nii erilaadse kontseptsiooniga välja tulla," ütles Rubtsova VG-le ja lisas, et senini on veganrestorani külastajate tagasiside väga heaks osutunud. "Aga me oleme ikkagi alles äsja avatud, nii et eks näis, kas huvi püsib. Õnneks on meil juba palju püsikliente."

VG sõnul on eriline kogemus jalutada mööda Põhja-Euroopa parimini säilinud vanalinna, mida ehivad pastelsetes värvides hooned, munakivisillutis ja keskaegsed tornid, kuhu iganes ka ei vaataks. Väljaanne soovitab vaatama minna ka Nevski katedraali – ja seda hoolimata turistide hordidest – ning Balti jaama turgu.

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka >>

Tallinn tahab saada maailma parima elukeskkonnaga linnaks. Tallinna linnavalitsus avas oma kodulehel ideekorje, et anda kõigile võimalus Tallinna tuleviku kavandamisel kaasa rääkida, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

"Oleme harjunud ennast võrdlema Helsingiga, aga kuna Helsingi ongi üks maailma parima elukeskkonnaga linnadest, siis tegelikult kõrvutame ennast juba täna maailma parimatega," ütles linna strateegiaüksuse juht Toomas Haidak.

Tallinn kui turismisihtkoht on valitud 10 finalisti hulka konkursil "European Capital of Smart Tourism". Konkursiga tunnustatakse silmapaistvaid saavutusi Euroopa linnaturismi arendamisel vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti augustis.

Turismilinnasid hinnatakse neljas kategoorias: ligipääsetavus, kestlik ja jätkusuutlik areng, digitaliseerumine ning kultuuripärandi ja loovuse kaasamine turismimajandusse. Kümme finalisti näitasid oma edukust kõigis neljas kategoorias, edastab Tallinna linnavalitsus.

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on turism Tallinna jaoks oluline majandusharu."Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles Riisalu.

Visit Tallinn Creators' Camp loovlaagri raames võõrustas Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond augustis Tallinnas seitset reisimisele pühendunud rahvusvaheliselt mõjukat sisuloojat, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rahvusvahelise loovlaagri eesmärk oli leida uusi sihtkoha saadikuid, kes kannaksid edasi Tallinna positiivset kuvandit reisisihtkohana. Sisuloojaid annavad Tallinnast viraalset sõnumit edasi nii foto, video, vlogi, blogi kui ka story kujul. Eesmärk on jõuda vähemalt miljoni inimeseni vanuses 18-35.

Räpased ja nakkustkandvad: millise raha küljes on kõige rohkem mikroobe >>

Reisigiid Lonely Planet nimetas Tallinna parima kvaliteedi ja hinna suhtega linnaks, mida 2018. aastal kindlasti tasub külastada, vahendas uudsteportaal Sputnik Eesti.

Igal aastal korraldab Lonely Planet kampaania "Best in Travel" tõmbamaks tähelepanu maailma silmapaistvamatele sihtkohtadele. Võistlus toimub erinevates kategooriates ja Tallinnal on au kanda võitjatiitlit "Best Value Destination 2018" linnade kategoorias.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
kunst, turism, tehnoloogia, restoran, Telliskivi Loomelinnak, Verdens Gang, Tallinn, Eesti, Norra

Peamised teemad