18:30 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
3200

Vaikses ookeanis asuvat saareriiki Vanuatut külastanud president Kaljulaid märkis, et kliimamuutused on julgeolekuoht, mis ähvardab terveid rahvaid.

TALLINN, 24. oktoober – Sputnik. "Mõistame hästi, et kliimamuutused on Okeaania riikide põhiline julgeolekumure, mis ohustab pikemas perspektiivis terveid riike ja rahvaid," lausus Kaljulaid teisipäeval Vanuatu peaministri Charlot Salwaiga kohtudes, vahendas Pealinn

Kaljulaid tutvustas Vanuatu valitsusjuhile Eesti eesmärke ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerides.

Presidendi sõnul on Vanuatul kui kliimamuutustest ohustatud riigil lihtne mõista, kui oluline on meie kõigil panustamine keskkonna hoidmisesse ning võimalikult kiirele rohelise energia kasutamisele üleminekule, vahendas presidendi pressiesindaja.

Pikemalt räägiti kohtumisel ka koostööprojektidest digivaldkonnas. "E-riigi teenuste pakkumiseks peab riik kõigepealt võimaldama oma kodanikele digitaalse isikutunnistuse, see on ka esimene samm kübejulgeoleku tagamiseks," lausus president Kaljulaid.

"Eesti on alati nõus jagama oma teadmisi digiühiskonna ülesehitamisest ning mul on hea meel, et teie riik juba osaleb Eesti, Austraalia ja Okeaania väikesaarte e-riigi ja digiühiskonna teemalises koostööprojektis," lisas President. Kohtumisel räägiti veel küberjulgeolekust, millele Eesti soovib ÜRO Julgeolekunõukogus rohkem tähelepanu pöörata.

Kaljulaidi presidendiaeg fotodes: kui erinev ta olla võib >>

President Kaljulaid kohtus teisipäeval ka Vanuatu parlamendi spiikri Esmon Saimoniga, välisminister Ralph Regenvanuga ning Port Vila linnapea Albert Sandy Danieliga.

Kolmapäeval sõidab Eesti riigipea edasi Fidžile, kus ta kohtub president Jioji Konusi Konrotega ning peaminister Josaia Voreqe Bainimaramaga.

Samal teemal

Kuidas eestlased Kersti Kaljulaidi presidendina hindavad
Tagid:
meretase, kliimamuutused, ÜRO Julgeolekunõukogu, Albert Sandy Daniel, Esmon Saimon, Ralph Regenvanu, Charlot Salwai, Kersti Kaljulaid, Port Vila, Fidži, Okeaania, Vanuatu

Peamised teemad