15:19 22. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1104
  • RUB73.1897
Подготовка избирательных участков к выборам президента Грузии

Kaks riigikogu liiget vaatlevad Gruusia presidendivalimisi

© Sputnik / Алексей Куденко
Uudised
lühendatud link
3220

Riigikogu liikmed Jaanus Marrandi ja Uno Kaskpeit viibivad Gruusias, kus nad osalevad OSCE parlamentaarse assamblee vaatlejatena pühapäeval toimuvatel Gruusia presidendivalimistel.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. "Ilmselgelt on need valimised tähtsad nii grusiinlastele kui ka rahvusvahelisele avalikkusele, olles Gruusia demokraatliku arengu testiks. Vaatlejatena on meie ülesanne jälgida valimiste protsessi seaduslikkust," ütles Marrandi ja avaldas lootust, et valimised tulevad rahulikud, edastab Riigikogu pressiteenistus. 

Выборы президента Грузии
© REUTERS / DAVID MDZINARISHVILI
Gruusia toimuvad presidendivalimised

"Meie kohalolek Gruusias näitab meie solidaarsust Gruusia rahvaga," märkis Kaskpeit. "Loodame rohkearvulist valijate osavõttu."

Gruusiasse saadab OSCE parlamentaarne assamblee oma vaatlejad valimisi jälgima juba 12. korda. Eelmised presidendivalimised toimusid 2013. aastal.

Президент Грузии Георгий Маргвелашвили на избирательном участке в Тбилиси
© REUTERS / rakli Gedenidze
Gruusia president Giorgi Margvelašvili

Seekordne vaatleja missioon hõlmab OSCE parlamendisaadikuid, ODIHR-i vaatlejaid, samuti NATO parlamentaarse assamblee (PA) ja Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee (ENPA) liikmeid. Kokku on enam kui 350 vaatlejat jaotatud üle Gruusia riigi territooriumi.

17 liikmesriigist pärit OSCE parlamentaarse assamblee vaatlejate 50-liikmelist meeskonda juhib Rootsi sotsiaaldemokraat ja OSCE parlamentaarse assamblee asepresident Margareta Cederfelt.

Venemaa nõuab USA-lt selgitusi Gruusia labori kohta >>

OSCE töö tähtis osa on alates 1993. aastast vaatlejate delegatsioonide lähetamine liikmesriikide valimistele, et jälgida valimiste läbiviimise vastavust seadustele ja demokraatia traditsioonidele. Vaatlustulemuste kohta koostatakse detailsed raportid.

Gruusia president Giorgi Margvelašvili külastas suvel Eestit president Kersti Kaljulaidi kutsel, et tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Peaminister Jüri Ratas kinnitas Gruusia president Giorgi Margvelašvilile, et Eesti toetab NATO avatud uste poliitikat ning Gruusiat teel NATO-sse.

Президент Грузии Георгий Маргвелашвили и премьер-министр Эстонии Юри Ратас
© Фото : Riigikantselei
Gruusia president Giorgi Margvelašvili külastas Eestit

Gruusia on üks NATO lähimaid partnereid, kes panustab ulatuslikult allianssi operatsioonidesse ja missioonidesse. Praegu on Gruusia 872 inimese suuruse kontingendiga Afganistanis.

Gruusia kui Euroopa Liidu idapartner on Eesti välispoliitika ja arengukoostöö prioriteetriik. Aastast 2015 on Eesti toetanud Gruusiat igal aastal 950 000 euroga inimeste elujärge ja riigivalitsemist parandavate reformide elluviimisel.

Tagid:
vaatlejad, poliitika, presidendivalimised, OSCE, Riigikogu, Uno Kaskpeit, Jaanus Marrandi, Gruusia, Eesti

Peamised teemad