11:31 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Uudised
lühendatud link
5120

Vladimir Putin nimetas ELi soovi oma julgeolekut ise tagada mõistetavaks ja loomulikuks. Nii kommenteeris president Prantsuse riigijuhi Emmanuel Macroni algatust üleeuroopalise armee loomiseks.

TALLINN, 12. november – Sputnik.  "Mis puudutab Euroopa alternatiivseid relvajõude, siis see pole uus mõte. President Macron äratas idee taas ellu, kuid minule rääkis sellest esimesena juba üks eelnevaist presidentidest, Jacques Chirac. Sama küsimuse teemal arutleti veel enne teda," vahendab RIA Novosti.

Põhimõtteliselt on Euroopa võimas majandusüksus, võimas majandusliit ja on täiesti loomulik, et nad tahavad olla kaitse- ja julgeolekuvaldkonnas sõltumatud, iseseisvad, ja suveräänsed," ütles Putin intervjuus RT Prantsusmaale.

Ta rõhutas, et see on "üldiselt positiivne multipolaarset maailma tugevdav protsess."

"Antud küsimuses kattub meie seisukoht Prantsusmaa omaga," lisas Putin.

Macron tegi hiljuti ettepaneku luua Ameerika Ühendriikidest sõltumatu üleeuroopaline armee, sealhulgas ka küberjõudude osas. Prantsuse president rõhutas, et hetkel seisab Euroopa silmitsi paljude katsetega sekkuda tema demokraatlikesse sisemistesse protsessidesse ja küberruumi.

Nagu Sputnik Eesti juba kajastas eksperdi arvamust, on antud küsimuses ka selge Prantsuse huvi. "Võitlus Euroopa juhtriigi koha pärast on oluliselt intensiivistunud, seetõttu soovib Prantsusmaa oma nišši hõivata — et europrotsesse juhtida. Macron võttis pähe idee juhtida Euroopa kaitsesüsteemi," selgitas Nadežda Uzunova.

Milleks prantslastele Euroopa sõjavägi >>

Ta märkis, et pärast Suurbritannia lahkumist on Prantsusmaa ainus ELi riik, kes on ÜRO Julgeolekunõukogu alaline liige. Ekspert lisas, et Pariisil on ka kõik relvaliigid, kaasa arvatud tuumarelv.

"Seepärast on siin loomulikult olemas Euroopa huvi, on Prantsusmaa isiklik huvi Euroopa protsessi juhtida ning loomulikult ka rahaline huvi, millest prantslased ausalt räägivad, kutsudes Euroopa liidreid endaga ühinema ja aitama uue Euroopa projekti rahastamises kaasa lüüa," lõpetas ekspert.

Samal teemal

Riigiduumas soovitati eurooplastel USA NATOst välja heita
Tagid:
suveräänsus, idee, Euroopa armee, iseseisvus, Esimene maailmasõda, vaherahu, NATO, Emmanuel Macron, Vladimir Putin, Pariis, Prantsusmaa, USA, Venemaa

Peamised teemad