21:21 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
4820

Mida teha, et saada tõeliseks iluuisutajaks? Sellele ja teistele küsimustele vastatavad Sputnik Eesti pressikeskuses ilusuisu-kuulsused.

TALLINN, 12. november — Sputnik.  Teisipäeval, 13. novembril kell 12.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuse videosilla Moskva — Tallinn — Minsk — Biškek raames kohtumine kuulsate Nõukogude ja Venemaa iluuisutajate, olümpiamängude võitjate ja finalistide, maailma ja Euroopa meistrite Ilja Averbuhi ja Maksim Marininiga. 

Maailma uisutähed on korduvalt Eestit külastanud ja naasevad siia juba lähitulevikus olümpiavõitjate jääsõu osalistena.

Mida peate tegema, et saada heaks uisutajaks; milliseid võimeid ja omadusi tuleb endas arendada, et pääseda tähtsamate spordivõistluste pjedestaalile; kas endiselt on olemas selliseid mõisteid nagu Venemaa, Aasia, Euroopa või Ameerika iluuisutamiskoolkonnad; kuidas ja millest elavad sportlased pärast suurest spordist lahkumist — neile ja teistelegi küsimustele vastavad üksikasjalikult:

Minskis —

tuntud Nõukogude ja Venemaa iluuisutaja, Olümpiamedali omanik, maailma- ja Euroopa meister, režissöör, koreograaf ja jääsõude režissöör Ilja Averbuh. 

Заслуженный мастер спорта России по фигурному катанию, серебряный призер Олимпийских игр Илья Авербух
© Sputnik / Владимир Трефилов
Olümpiamedali omanik, maailma- ja Euroopa meister, režissöör, koreograaf ja jääsõude režissöör Ilja Averbuh

Moskvas —

kuulus Venemaa uisutaja, olümpiavõitja, maailma- ja Euroopa meister Maksim Marinin. 

Фигурист Максим Маринин в роли Ромео в сцене из ледового спектакля Ильи Авербуха Ромео и Джульетта в Москве
© Sputnik / Александр Вильф
Venemaa uisutaja, olümpiavõitja, maailma- ja Euroopa meister Maksim Marinin

Eesti ajakirjanikel, samuti iluusutajatel ja asjaarmastajatel on võimalus esitada küsimusi otse kuulsatele sportlastele.

Ilja Averbuhi kuulus meeskond avas oma talvise hooaja — 1. novembril toimus Moskvas väikesel "Lužniki areenil" grandioosse jääetenduse "Roomeo ja Julia" esietendus. Oma muljeid nähtust jagas kuulus vene jäätantsijatar Anastasia Volotškova.

"Ilja Averbuh on superinimene, tal pole võrdseid. Ma olen näinud erinevate režissööride lavastusi, kuid see on meistriteos. Olen näinud kõiki Averbuhi teoseid, aga "Roomeo ja Julia" on minu jaoks kõige lähedasem, sest ma olen baleriin," tsiteeris Volotškovat "Ilja Averbuhi" firma pressiteenistus. 

Премьера ледового спектакля Ильи Авербуха Ромео и Джульетта
© Sputnik / Александр Вильф
Jääetenduse "Roomeo ja Julia" esietendus

Ilja Averbuh saabub Tallinnasse 22. detsembril 2018. Tondiraba jäähallis esitab kuulus uisutaja oma uhiuut olümpiavõitjate esindussõud nimetusega "'Koos ja igavesti!"

Registreerumise info:

Oma osalemissoovist palume teatada teisipäevaks, 13. novembriks, hiljemalt kella 11.00 elektronposti aadressile o.andronik@sputniknews.com, lisades oma ees- ja perekonnanime, väljaande ning ametikoha.

Videosilla töökeeleks on vene keel.

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegne, kõrgtehnoloogiline, kaasaegse seadmepargiga mutimeedia-platvorm, mis võimaldab korraldada videokonverentse maailma eri linnade vahel.

Tehnilised võimalused aitavad ajakirjandust professionaalselt arendada ja soodustavad infovahetust.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub kõiki koostööle, pakkudes pressikonverentside läbiviimise taristut nii aktuaalsete siseriiklike kuii rahvusvaheliste teemade tarvis.

  • Asume Tallinnas, Paavli tn. 1/Kopli 33 (kolmandal korrusel)
  • Sputnik Eesti Pressikeskuse produtsent Olga Andronik
  • +372 514 7592 o.andronik@sputniknews.com

Samal teemal

Zabijako: kui tõused pjedestaalile, on see midagi erilist
Tondiraba jäähall tähistab kolmandat sünnipäeva
Tagid:
multimeediakeskus, Tondiraba jäähall, uisutähed, iluuisutamine, videosild, Maksim Marinin, Ilja Averbuh, Anastasia Volotškova, Minsk, Valgevene, Moskva, Eesti, Venemaa

Peamised teemad