19:23 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
56 0 0

NATO juhid on eksitanud mitte ainult Nõukogude Liitu, vaid ka kogu maailma, jätkates Moskvale antud lubadusest hoolimata ittalaienemist. Sellise avalduse tegi Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 22. november — Sputnik. "See oli ülemaailmne pettus," teatas ta," meenutades endise NSV Liidu presidendi Mihhail Gorbatšovi selleteemalisi avalikke avaldus, vahendas RIA Novosti

Zahharova lisas, et vastutus pettuse eest ei lasu mitte ainult alliansi juhtkonnal ega ka mitte konkreetsetel inimestel, vaid tervetel riikidel ja poliitilistel süsteemidel.

Moskva ja Minsk on mures NATO tugevnemise pärast Ida-Euroopas >>

Lisaks kutsus diplomaat ülemaailmset kogukonda üles pöörama tähelepanu, millise hoobi on Ameerika Ühendriigid ja tema liitlased andnud rahvusvahelisele stabiilsusele.

"See ei ole mitte ainult Vene Föderatsiooni julgeoleku küsimus, vaid küsimus sellest, mis maailmas põhimõtteliselt toimub," järeldas Zahharova lõpetuseks.

Venemaa ja NATO dialoog

Alliansi itta mittelaienemine on üks Venemaa ja NATO vaheliste suhete komistuskividest. Moskva kinnitab, et Brüssel kohustus seda põhimõtet järgima, NATO eitab seda.

Venemaa on viimastel aastatel korduvalt deklareerinud NATO pretsedenditut tegevusaktiivsusest läänepiiri läheduses. Brüssel nimetab seda omakorda "Venemaa agressiooni ärahoidmiseks".

Lavrov: Venemaa ei ründa kunagi NATO riiki >>

Moskva rõhutab, et Venemaa ei ohusta kedagi, kuid ei jäta tähelepanuta oma huve potentsiaalselt ohustavat tegevust. Möödunud suvel liitus NATO-ga uus riik – Montenegro, kellest sai Põhja-Atlandi alliansi 29. liige. Samal ajal oli märkimisväärne osa endise Jugoslaavia vabariigi elanikkonnast organisatsiooniga liitumise vastu.

Tagid:
laienemine, pettus, NSV Liit, Välisministeerium, Mihhail Gorbatšov, Maria Zahharova, Ida, Venemaa

Peamised teemad