13:35 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
6220

Peale mürkaineid sisaldavate miinide tulistamist Aleppo linna pihta Süürias vajas arstiabi rohkem kui 100 tsiviilisikut, sealhulgas neli last, ütles arstidele linnahaigla vastuvõtuosakonna arst Shervan Sheho.

TALLINN, 25. november – Sputnik. "Kõikidel hospitaliseeritud inimestel on hingamisraskused, nende silmad voolavad vett. Meditsiinis nimetatakse seda gaasiallergiaks," vahendas RIA Novosti ta öeldut. 

Üks keemiarünnaku pealtnägijaist, Ahmet Mohammed ütles ajakirjanikele, et ohvrite esmased mürgistusnähud ei ilmnenud koheselt. "Minu vend oli kodus, ta kuulis, et miinid plahvatavad, kuid arvas, et midagi hirmsat ei ole juhtunud. Kahe tunni pärast hakkas tema enesetunne halvenema, tal tekkisid hingamisraskused, kiirabi viis ta ära," lisas ta.

Ka rünnaku alla sattunud al-Nili tänava elanik Galja Ali jutustas, et talle anti haiglas esmaabi, pärast mida suutis ta koju tagasi pöörduda. "Aga samal ajal halvenes minu tütre olukord ja perekond tõi ta haiglasse," täpsustas naine.

Valged Kiivrid valmistavad Aleppos ette uut provokatsiooni keemiarelvaga >>

Süüria ajaleht al-Watan teatas, et keemiarelvast vigastada saanud tsiviilisikute arv Aleppo linnas jõudis 65 inimeseni.

Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja, kindralmajor Igor Konašenkov teatas omakorda, et 46 inimest, sealhulgas kaheksa last, osutusid keemiarelva ohvriteks. Esialgsete andmete kohaselt olid miinid täidetud klooriga.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas,Terroristid, kes sarnaselt ämblikele Loode-Süürias ühte purki on aetud, hakkasid üksteist närima. Üks gruppidest ründas teist, et võtta selt ära kloorimahutid ning anda need edasi hoopis kolmandatele. 

Kaitseministeerium näitas videot selle kohta, kuidas kemikaalid viiakse Aleppo provintsi lõunaossa. Lääne kavandatud provokatsioon Süüria valitsuse vastu võttis väga kummalise pöörde.Tookord ei olnud veel selge, kus need tünnid välja ujuvad, kelle kätte kloor jõuab ja kas keegi lehvitab taas kõrgetel tribüünidel uute katseklaasidega.

Kas juhtum piirdub uue käiguga infosõjas või on olukord kontrolli alt väljunud ja enam ei ole tegu Läänekoalitsiooni plaanitud tegevusega, vaid terroristide iseseisva plaaniga tsiviilisikuid rünnata.

Kuna käesolevat intisdenti on raske valitsusvägede kaela ajada, siis leiab ta ilmselt Lääne meediast väga leiget kajastust, kui sedagi.

Samal teemal

Idlibis korraldati järjekordne keemiarünnaku lavastus
Tagid:
demokraatlik opositsioon, tõejärgne ühiskond, mõõdukas opositsioon, kahepalgelisus, klooripomm, keemiarelv, keemiarünnak, kloor, al-Watan, Galja Ali, Ahmet Mohammed, Aleppo, Süüria

Peamised teemad