22:24 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
6010

Novembri lõpuni inspekteerivad Venemaa eksperdid Eesti kaitseväe tegevust ühes riigi piirkonnas.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Venemaa sõjaväeekspertide grupp inspekteerib 26.-29. novembrini 2018 Viini 2011. aasta Usalduse ja julgeoleku tugevdamise dokumendi meetmete raames üht Eesti piirkonda, teatab RIA Novosti viitega Venemaa kaitseministeeriumile.

Vene ohvitserid inspekteerivad keskpolügooni ja 1. jalaväebrigaadi >>

Venemaa tuumaohu vähendamise keskuse juhataja Sergei Rõžkovi sõnul viiakse kontroll läbi Eesti kaitseväe sõjalise tegevuse ulatuse kindlaksmääramiseks või selle puudumise kinnitamiseks ühes eelnevalt teada antud piirkonnas.

"Selle piirkonna suurus on umbes 15 tuhat ruutkilomeetrit," ütles ta. Venemaa sõjaväespetsialistid külastavad väljaõppealasid ja polügoone, saavad teavet kontrollitavas piirkonnas asuvate üksuste ja sõjaväeosade kohta.

Viini dokument võeti vastu 30. novembril 2011 OSCE täiskogu istungjärgul, see on poliitiliselt siduv ja seda ei pea ratifitseerima. Vastavalt Viini dokumendile vahetavad OSCE liikmesriigid (57 Euroopa, Aasia ja Ameerika riiki) igal aastal teavet väeüksuste, nende peamiste relvasüsteemide ja lahingutehnika, kaitseplaneerimise ja kaitse-eelarve kohta.

OSCE riigid teavitavad üksteist ka teatud liiki sõjalisest tegevustest, kutsuvad vaatlejaid ja teostavad inspekteerimist. Dokumendi eesmärk on tugevdada usaldust, suurendada stabiilsust ja vähendada sõjaliste konfliktide ohtu OSCE piirkonnas.

Venemaa inspektorid kontrollivad Eesti sõjaväepolügoone >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaa spetsialistid inspekteerivad Eesti kaitseväe tegevust igal aastal.

Peamised teemad