05:19 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Venemaa sõjaväelased inspekteerivad Eesti kaitseväge, illustreeriv foto

Venemaa sõjaväelased inspekteerivad Eesti kaitseväge

© Estonian Defence Forces
Uudised
lühendatud link
5410

Novembri lõpuni inspekteerivad Venemaa eksperdid Eesti kaitseväe tegevust ühes riigi piirkonnas.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Venemaa sõjaväeekspertide grupp inspekteerib 26.-29. novembrini 2018 Viini 2011. aasta Usalduse ja julgeoleku tugevdamise dokumendi meetmete raames üht Eesti piirkonda, teatab RIA Novosti viitega Venemaa kaitseministeeriumile.

Vene ohvitserid inspekteerivad keskpolügooni ja 1. jalaväebrigaadi >>

Venemaa tuumaohu vähendamise keskuse juhataja Sergei Rõžkovi sõnul viiakse kontroll läbi Eesti kaitseväe sõjalise tegevuse ulatuse kindlaksmääramiseks või selle puudumise kinnitamiseks ühes eelnevalt teada antud piirkonnas.

"Selle piirkonna suurus on umbes 15 tuhat ruutkilomeetrit," ütles ta. Venemaa sõjaväespetsialistid külastavad väljaõppealasid ja polügoone, saavad teavet kontrollitavas piirkonnas asuvate üksuste ja sõjaväeosade kohta.

Viini dokument võeti vastu 30. novembril 2011 OSCE täiskogu istungjärgul, see on poliitiliselt siduv ja seda ei pea ratifitseerima. Vastavalt Viini dokumendile vahetavad OSCE liikmesriigid (57 Euroopa, Aasia ja Ameerika riiki) igal aastal teavet väeüksuste, nende peamiste relvasüsteemide ja lahingutehnika, kaitseplaneerimise ja kaitse-eelarve kohta.

OSCE riigid teavitavad üksteist ka teatud liiki sõjalisest tegevustest, kutsuvad vaatlejaid ja teostavad inspekteerimist. Dokumendi eesmärk on tugevdada usaldust, suurendada stabiilsust ja vähendada sõjaliste konfliktide ohtu OSCE piirkonnas.

Venemaa inspektorid kontrollivad Eesti sõjaväepolügoone >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaa spetsialistid inspekteerivad Eesti kaitseväe tegevust igal aastal.

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54